شرکت آلومینیوم قطری در جست‌وجوی مسیر جدید برای صادرات | اتاق خبر
کد خبر: 394404
تاریخ انتشار: 16 خرداد 1396 - 20:44
صادرات آلومینیوم از کارخانه فلزات شرکت قطلوم در پی قطع روابط دیپلماتیک میان عربستان و متحدانش با قطر، متوقف شده است و ازسرگیری آن ممکن است مدتی به طول بینجامد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، شرکت نروژی نورسک هیدرو که در شرکت قطلوم سهم دارد، روز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد بیشتر صادرات قطلوم معمولا از طریق بندر جبل علی در امارات متحده عربی صورت می‌گیرد اما این بندر از صبح سه شنبه به روی همه کالاهای قطری بسته شده است.

کشورهای عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده عربی روز دوشنبه با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم و مداخله در امور داخلی، روابط دیپلماتیکشان با دوحه را قطع کردند. قطر این اقدام را محکوم و آن را بر پایه دروغ خواند.

نورسک هیدرو در شرکت قطلوم که بیش از ۶۰۰ هزار تن آلومینیوم اولیه در سال تولید می‌کند، ۵۰ درصد سهم دارد. محصول این شرکت به مشتریانی در آسیا، اروپا و آمریکا صادر می‌شود.

شرکت دولتی قطر پترولیوم در نیم دیگر قطلوم سهم دارد.

نورسک هیدرو اعلام کرد قطلوم که از سوی مالکانش (نورسک هیدرو و قطر پترولیوم) مورد حمایت قرار دارد، در حال حاضر در تلاش برای یافتن مسیر صادرات جایگزینی است تا به خدمات رسانی به مشتریان جهانی خود ادامه دهد.

بر اساس گزارش رویترز، یک سخنگوی این شرکت اظهار کرد هر گونه راه‌کاری زمان خواهد برد. گزینه‌های متعددی وجود دارند و ما همه احتمالات را بررسی خواهیم کرد اما این موضوع پیچیده بوده و زمان می‌برد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید