ایرانیان مقیم خارج از کشور شهریورماه امسال میهمان زنجان خواهند بود | اتاق خبر
کد خبر: 394449
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1396 - 14:21
نشست کمیته روابط تجاری به منظور بررسی روند برگزاری همایش ایرانیان مقیم خارج از کشور در محل اتاق زنجان برپا شد.

در این نشست مهندس جمیلی رئيس اتاق بازرگانی زنجان ضمن ارائه گزارش مبسوطی از روند فعالیتهای صورت گرفته تا کنون اظهار داشت بنا به اهمیت برگزاری این همایش و اختصاص مبالغی جهت برپایی آن به استانهای مختلف ، اتاق زنجان اقدامات ارزنده ای تا کنون در این خصوص انجام داده لکن بدلیل تلاقی رویدادهای مختلف این همایش تا کنون در استان برگزار نگردیده است.

وی در ادامه افزود جهت بهره مندی مناسب از این رویداد  تنها ازایرانیان مقیم کشورهای نوردیک جهت حضور در استان زنجان دعوت گردد هر چند اتاق زنجان از حضور تجار و علاقمندان خارجی جهت شرکت در این همایش نیز استقبال می کند.

 وی در ادامه اظهار داشت: اعزام هیات تجاری اتاق زنجان در سال گذشته   به کشورهای  فنلاند و دانمارک حامل  پیام خوبی در خصوص بضاعت ایران برای حضور در کشورهای اسکاندیناوی بود.

 از این رو جهت بهره مندی حداکثر از دستاوردهای این همایش محدودیت زنجانی بودن شرکت کنندگان حذف و از اتباع خارجی نیز جهت حضور در همایش دعوت می گردد.

وی در ادامه تصریح نمود اتاق زنجان به جهت سابقه فعالیتش در حوزه اعزام و پذیرش هیاتها  بدون شک می توان این همایش را به نحو احسن برگزار نماید لکن جهت بهره مندی از این فرصت انتظار داریم کلیه دستگاه های اجرایی استان همگام با اتاق زنجان از هیچ تلاشی در این زمینه فروگذاری نکنند.

ایشان در ادامه  با اشاره به محدودیتهای اسکان میهمانان خارجی در استان افزود: باید اذعان نمود زنجان از حیث اسکان و پذیرش میهمانان خارجی با محدودیتهایی مواجه است از این رو امکان دعوت از سفرای کشورهای آسیایی و اقیانوسیه همزمان با این رخداد عملاً غیرممکن است.

مهندس جمیلی مدت زمان حضور ایرانیان مقیم خارج از کشور در استان را دو روز اعلام نمودند و افزود در مجموع این همایش سه روزه خواهد بود که یک روز آن اختصاص به دیدار با نمایندگان مجلس واتاق ایران داشته و در تهران برگزار می شود.

بازدید از مرکز تحصیلات تکمیلی ، پروژه های در حال انجام ، گشت شهری ودیدار از نمایشگاه بین المللی از جمله برنامه های جانبی این همایش خواهد بود.

رئیس اتاق زنجان  در بخش پایانی سخنانش با اشاره به حمایت های اتاق زنجان از صنعتگران استان افزود  ترغیب  و اختصاص غرفه های رایگان برای صنعتگران استان در نمایشگاههای خارجی  تنها بخشی  از اقدامات اتاق زنجان جهت رونق تولید در استان است به گونه ای که  در  سا ل  گذشته اتاق زنجان با پرداخت هزینه ۳ نمایشگاه خارجی امکان  حضور رایگان صنعتگران استان در نمایشگاه برون مرزی را فراهم نمودکه دستاوردهای خوبی نیز برای استان در پی داشت .

مهندس جمیلی در ادامه سخنانش از مشارکت در  نمایشگاه فروش آرتی جنیا در کشور ایتالیا خبر داد و گفت این نمایشگاه ۱۷ آذرماه در این کشور برگزار می گردد که امیدواریم شاهد حضور صنعتگران استان در آن باشیم.

این نمایشگاه بزرگترین نمایشگاه اروپا می باشد و اتاق زنجان با رزرو ۳۵۰ متر از این نمایشگاه با اولویت صنعتگران استان آماده اختصاص غرفه به متقاضیان  شرکت د راین نمایشگاه است .

دکتر عصفوری معاون استاندار نیز در این نشست خواستار برگزاری این همایش در سریع ترین زمان ممکن شد و ابراز امیدواری کرد این همایش نتایج مطلوبی را برای استان در پی داشته باشد.

شایان ذکر است این همایش اواسط مرداد ماه یا اوایل شهریورماه امسال برگزار خواهد شد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید