فعال شدن کمیته ایمنی معادن ذغال سنگ در کشور | اتاق خبر
کد خبر: 394485
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1396 - 11:24
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور خبر داد:
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور از فعال شدن کمیته ایمنی معادن ذغال سنگ در کشور خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، نادعلی اسماعیلی ‌در جمع خبرنگاران در سازمان مهندسی معدن مازندران، اظهار کرد: با تقویت بخش معدن می‌توانیم نقشی اثرگذار در توسعه معدن و اشتغال در این بخش داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به اوضاع اقتصادی کشور خوشبختانه حوزه معدنی دستخوش رکود صنعت در سال های اخیر نشده  و بعد از نفت، معدن می‌تواند تاثیرگذار در توسعه و شکوفایی اقتصادی کشور باشد.

اسماعیلی، تصریح کرد: 9 هزار معدن فعال و غیرفعال در کشور وجود دارد که از این تعداد هزار و 500 واحد فعال و مابقی غیرفعال و کمتر فعال هستند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور درباره سرنوشت معادن متروکه، گفت: قانون معادن برای شناسایی معادن متروکه کشور باید اصلاح شود که با اصلاح این قانون سرنوشت معادن متروکه و بلامعارض مشخص خواهد شد.

وی افزود: 200 معدن ذغال سنگ در کشور وجود دارد که واحد معدنی کشور فعال بوده که باید نسبت به ارتقا تجهیزات ایمنی این واحدها اقدام جدی صورت گیرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشوربا اشاره به حادثه معدن یورت استان گلستان، خاطرنشان کرد: سازمان نظام مهندسی در مقوله معدن یورت گلستان به عنوان کمیته حقیقت‌یاب ورود جدی کرده است.

اسماعیلی اظهارکرد: با توجه به اتفاقات اخیر در معادن کمیته ایمنی معادل ذغال سنگ در کشور فعال شده و بازرسی ویژه از معادن ذغال سنگ استانهای مازندران، کرمان، خراسان جنوبی، سمنان و گیلان آغاز شده است.

وی با اشاره به53 میلیارد تن ذخایر معدنی اکتشاف شده در کشور، افزود: میزان تولید سالانه این معادن بالغ بر 270 میلیون تن است.

 رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور مازندران را از استانهای ذغال سنگ خیزکشور دانست و گفت:50معدن ذغالسنگ در این استان وجود دارد.


انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید