تضعیف اقدامات ظریف و سلیمانی به یک اندازه به ضرر منافع ملی است | اتاق خبر
کد خبر: 396997
تاریخ انتشار: 6 مرداد 1396 - 20:13
کواکبیان:
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: هر گونه تضعیف اقدامات محمدجواد ظریف و یا حاج قاسم سلیمانی به یک اندازه به ضرر منافع ملی ایران است.

 


به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مصطفی کواکبیان در جمع نمازگزاران جمعه بخش احمدآباد مستوفی از توابع اسلام شهر بر ضرورت اقدام قاطع دولت و مجلس در برابر مصوبه جدید کنگره آمریکا تاکید کرد و گفت: ممکن است آمریکائی‌ها بخواهند با نقض برجام ما را وادار به پاره کردن آن نمایند اما ما گفته‌ایم که برجام پاره شدنی نیست؛ زیرا پنج قدرت عضو دائم شورای امنیت آن را امضا کرده‌اند ولی در عین حال در برابر نقض برجام هرگز نباید بی‌تفاوت باشیم.

وی از رسیدگی به طرح یک فوریتی در این کمیسیون خبر داد و افزود: قطعا پس از مراسم تحلیف رئیس‌جمهور به این طرح در صحن علنی رسیدگی خواهد شد و باید طرحی جامع با پختگی کامل تنظیم شود تا آمریکا را از مصوبه ‌تحریم‌های جدید علیه ایران پشیمان سازیم.

وی خاطرنشان کرد: هرچند ترامپ برتعهد ایران به مفاد برجام تاکید نموده است، اما احتمالا ناچار باشد که متن 180 صفحه‌ای تحریم‌ها علیه روسیه، کره‌شمالی و ایران را امضا کند. ما با وحدت و انسجام درونی باید واکنش مناسب و در‌خور شان ملت ایران را به آمریکائی‌ها نشان دهیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: ما هرگونه مذاکره مجدد با آمریکا در خصوص برجام را بی معنا و بی‌فایده می‌دانیم ولی با دیپلماسی هوشمندانه می‌توانیم ‌اتحادیه اروپا را در مقابل اقدامات آمریکا قرار دهیم.

وی با اشاره به پرتاپ موفقیت‌آمیز موشک ماهواره بر سیمرغ به مدار زمین در روز گذشته، تصریح کرد: قدرت موشکی ایران و بنیه دفاعی نیروهای مسلح هیچ ربطی به برجام و قدرت‌های جهانی ندارد و همه ما از توان و قدرت ملی برای دفاع از منافع ملی ایران و کشورهای منطقه‌ استفاده می‌کنیم و قصد تجاوز به هیچ کشوری را نداریم.

وی در ادامه با تاکید بر لازم و ملزوم بودن قدرت دفاعی و دیپلماسی هوشمند ایران گفت: هرگونه تضعیف اقدامات محمدجواد ظریف و یا حاج قاسم سلیمانی به یک اندازه به ضرر منافع ملی ایران است.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی در برابر نمازگزاران مسجد الاقصی اظهار داشت: مظلومان فلسطینی با مقاومت خویش توانستند گیت‌ها و دوربین‌ها را از صحنه خارج نموده و وارد مسجدالاقصی این قبله اول جهان اسلام شوند.

وی با اشاره به روی کار آمدن دولت دوازدهم پس از معرفی وزرا گفت: مردم در انتخابات مطالباتی داشتند که باید وزرای لایق، شایسته، کارآمد، شاداب، جوانگرا و همسو با مطالبات مردم انتخاب شوند تا بتوانند تحمل رفع مشکلاتی همچون تنگناهای معیشتی، رکود تولید، بیکاری و عقب‌ماندگی‌های سیاسی‌،اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مردم را برای رسیدن به قله‌های پیشرفت و توسعه پایدار و همه جانبه ‌داشته باشند. این درست است که رئیس‌جمهور حق معرفی وزرا را دارد اما نمایندگان مجلس هم حق دارند که به وزرای ناکارآمد رای ندهند.

نماینده مردم  تهران در مجلس در پایان به مشکلات مردم احمد‌آباد مستوفی در خصوص حریم شهر و استفاده از وسایل نقلیه شهری و بهره‌مندی از امکانات مجموعه شهرستان اسلام‌شهر و طرح تفصیلی و امثال آن اشاره کرد و نسبت به پیگیری آن در شورای اداری شهرستان اسلام‌شهر قول مساعد داد.
انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید