۴۸.۸ درصد جمعیت شهری از تصفیه خانه های فاضلاب بهره مند هستند | اتاق خبر
کد خبر: 397121
تاریخ انتشار: 9 مرداد 1396 - 10:46
وزیر نیرو:
وزیر نیرو گفت: ۴۸.۸ درصد جمعیت شهری از تصفیه خانه های فاضلاب بهره مند هستند.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، حمید چیت چیان صبح دوشنبه در افتتاح فاز اول پروژه تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر اظهار کرد: ما در کشوری خشک و نیمه خشک زندگی می کنیم و در ۱۵ سال اخیر با خشک سالی دست و پنجه نرم می کرده است و لذا اهمیت آب برای همه ما روشن است.

وی افزود: اهمیت مساله فاضلاب برای ما به این جهت است که با توسعه صنایع و کشاورزی و توسعه شهرها، نیاز به تصفیه آب روشن شد.

وزیر نیرو گفت: هر متر مکعب آب آلوده، چهار متر مکعب آب پاکیزه را آلوده می کند، اگر بتوانیم فاضلاب را جمع آوری و به صورت اصولی مصرف کنیم از آلودگی محیط زیست جلوگیری می کنیم.

وی بر سلامتی و بهداشت جامعه تاکید کرد و گفت: ورود آب آلوده به محیط اثر بر آب می گذارد و مصرف آن در کشاورزی و دامداری، سلامت جامعه را به خطر انداخت.

چیت چیان اضافه کرد: با جمع آوری فاضلاب و تصفیه آن ضریب امنیت بهداشتی جامعه افزایش می یابد، در ضمن از پساب، پس از تصفیه به عنوان منابع آبی می توان بهره برد.

وی گفت: در حال حاضر پروژه های فاضلاب بزرگترین طرح های زیست محیطی کشور هستند، تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر چهلمین تصفیه خانه دولت یازدهم است.

وزیر نیرو گفت: با افتتاح دو تصفیه خانه دیگر در روزهای باقیمانده، ۴۲ تصفیه خانه فاضلاب افتتاح شده است.

چیت چیان اظهار داشت: بیش از ۲۶ درصد کل ظرفیت تصفیه فاضلاب تاریخ کشور در دولت یازدهم انجام شده است، اکنون ۴۸.۸ درصد جمعیت شهری کشور از تصفیه خانه های فاضلاب بهره مند هستند.

وی با اشاره به گزارش سالانه سازمان ملل گفت: خدا را شکر شاخص ایران هم از نظر آب و هم فاضلاب، راضی کننده است.

وزیر نیرو گفت: در کشور و استان تهران شاهد عملکرد خوب شرکت آبفا بودیم، در مجموع ۱۰ مدول فاضلاب در ۹ شهر به بهره برداری رسیده و اکنون ۹۵۴ هزار متر مکعب در شبانه روز رسیده است، که در ابتدای این دولت این ظرفیت حدود ۵۰۰ هزار متر مکعب بوده است و حدودا دو برابر شده است. 

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید