طرح تصفیه خانه پساب آبادان ظرف ۲ سال پایان می یابد | اتاق خبر
کد خبر: 397134
تاریخ انتشار: 9 مرداد 1396 - 12:02
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور:
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: انتظار می رود طرح تصفیه خانه پساب آبادان ظرف مدت دو سال به اتمام برسد.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، حمیدرضا جانباز یکشنبه شب در پایان بازدیدش از پنج طرح عمرانی در حال اجرا در حوزه آب و فاضلاب در آبادان و خرمشهر افزود: انجام و اتمام این پروژه ها به بهبود کیفیت آب و تصفیه فاضلاب کمک می کند.

وی با اشاره به ساخت تصفیه خانه مجهز پساب شهرستان آبادان اظهار کرد: این طرح بزرگترین طرح زیست محیطی در حال انجام در این شهرستان است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب  و فاضلاب کشور تصریح کرد: افق این طرح یک جمعیت ۵۰۰ هزار نفری است که اعتبار ساخت آن نیز از فاینانس های خارجی تامین و پرداخت می شود.

جانباز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصفیه خانه در حال ساخت خرمشهر گفت: در زمان حاضر این طرح با ۵۲ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و در کوتاهترین زمان ممکن به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه با بهره برداری از این تصفیه خانه مشکل تامین آب تصفیه شده خرمشهر رفع می شود، افزود: با اتمام این طرح خرمشهریها از آبی پایدار بهره مند می شوند.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب  و فاضلاب کشور اظهار کرد: اعتبار این پروژه نیز از فاینانس های خارجی تامین شده و تا سال ۹۷ نیز به بهره برداری می رسد.

جانباز با اشاره به ایستگاه آب شیرین کن آبادان با ظرف روازنه ۱۲ هزار متر مکعب آب شیرین تصریح کرد: این آب پس از تامین نیاز بخشی از آبادان و مینوشهر را جبران می کند.

وی یادآور شد: به تازگی در این ایستگاه روش گندزادیی به وسیله الکترولیز نمک طعام که کاری از مهندسان داخلی است جایگزین استفاده از کلر شده و هزینه ها و خطرات ناشی از آن را نیز کاهش داده است.

بازدید از طرح خط هزار برای آب رسانی به مناطق مختلف آبادان، اروندکنار و چوئبده و همچنین عملیات ارتقاء کیفیت آب ایستگاه پمپاژ آب غدیر از دیگر بخشهای قابل بازدید توسط مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بود که انجام شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید