ندادن فرصت مدیریتی به جوانان مخاطره است | اتاق خبر
کد خبر: 398379
تاریخ انتشار: 3 شهریور 1396 - 18:54
نایب رئیس اتاق ایران:
نایب رییس اتاق ایران به شناسایی استعدادها و دادن فرصت مدیریتی به جوانان تاکید کرد و گفت: امروز بی توجهی به مساله جانشین پروری در حوزه های مختلف به یک مخاطره جدی در کشور تبدیل شده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، پدرام سلطانی شامگاه پنجشنبه در همایش سرمایه های انسانی و فرصت های اقتصادی همدان یاداوری کرد: زمانی به جوانان برای تشکیل اتاق جوانان و حضور در مدیریت های سطوح استانی و ملی مجال داده نمی شد چون جوانان را تهدید می دانستند.

وی اضافه کرد: برخی بر این باور بودند که اگر به جوان فرصت داده شود جای آنها در مدیریت گرفته می شود در صورتی که اگر این ریل گذاری از گذشته صورت می گرفت هم اینک وضع مدیریت کشور بهتر بود.

وی تاکید کرد: رئیس جمهوری هنگام تشکیل کابینه جدید اذعان کردند که تمامی تلاش خود را برای استفاده از توان مدیران جوان بکار بسته اند ولی بی توجهی به مساله جانشین پروری رسیدن به این هدف را با تگناهای جدی مواجه کرد.

نایب رئیس اتاق ایران اظهار کرد: در حال حاضر جانشینان و مدیران خوب زیادی در کشور وجود ندارند و بی توجهی به مساله جانشین پروری در حوزه های مختلف به یک مخاطره جدی تبدیل شده است.

به گفته وی جانشین پروری با هدف شناسایی استعدادها و دادن فرصتی به جوانان با هدف آماده کردن خود برای قبول مسئولیت ها نیاز امروز جامعه است.

نایب رئیس اتاق ایران اضافه کرد: جوانان علاوه بر یادگیری نحوه مدیریت اقتصادی ، دیگر مهارت های مدیریتی را نیز فرا گرفته و می توان از این بستر برای جانشین پروری استفاده کرد.

سلطانی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 120 کشور جهان دارای اتاق های جوانان هستند که در این اتاق ها افراد تا سطح سنی 40 سال که فعالیت اقتصادی دارند در آن جمع می شوند و ایده های خود را مطرح می کنند.

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی که ظرفیت بسیار خوبی در کشور از نظر جوانان تحصیلکرده، نخبه و علاقمند به کسب و کار وجود دارد برای تقویت و توسعه اکوسیستم استارت آپی باید در همه جا بتوان از ظرفیت نهادهای موجود استفاده کرد.

وی گفت: ماموریت و فعالیت اتاق بازرگانی کشور در دوره کنونی افزایش همکاری با جوانان در انجام فعالیت ها با هدف بهره گیری از ایده های آنان است.

نایب رئیس اتاق ایران افزود: اتاق های بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی به منزله نماینده جامعه متعارف سنتی و موجود بخش خصوصی هستند.

سلطانی افزود: پایان چرخه عمر یک صنعت یا تغییر مدل کسب و کار مخاطراتی است که یک اتاق بازرگانی آینده نگر و هوشمند نباید اجازه بدهد گروه کسب و کارهای جدید در تقابل با کسب و کارهای متعارف قرار بگیرد.

همایش سرمایه های انسانی و فرصت های اقتصادی همزمان با جشن 30سالگی سمپاد (مدارس استعدادهای درخشان) همدان با همیت اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی همدان برگزار شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید