وزیر انرژی و معاون وزیر کشاورزی برزیل در راه تهران | اتاق خبر
کد خبر: 398855
تاریخ انتشار: 13 شهریور 1396 - 10:16
در دیدار سفیر برزیل با معاون بین‌الملل اتاق ایران مطرح شد
سفیر برزیل در تهران طی دیدار با معاون بین‌الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و رئیس اتاق مشترک ایران و برزیل از سفر وزیر انرژی این کشور به ایران طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از اتاق ایران، سفیر برزیل در تهران طی دیدار با معاون بین‌الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و رئیس اتاق مشترک ایران و برزیل از سفر وزیر انرژی این کشور به ایران طی روزهای آینده خبر داد.

به گفته آزردو سانتوس سفیر برزیل، محور دیدار وزیر انرژی این کشور دیدار با وزیر نفت ایران در خصوص پروژه مشترک تأسیس پالایشگاه، خواهد بود. به گفته سانتوس همچنین هیاتی تجاری به سرپرستی معاون وزیر کشاورزی برزیل متشکل از فعالان حوزه برنج، ذرت، گوشت، سویا، شکر و آبزیان به تهران سفر خواهد کرد.

آزردو سانتوس گفت: به‌زودی شاهد گشایش فصل جدیدی در روابط بانکی دو کشور نیز خواهیم بود. هیاتی از بانک مرکزی ایران کمتر از یک ماه پیش به برزیل سفر کردند. در این هیات نمایندگانی از بانک‌های دولتی و خصوصی، بانک توسعه صادرات ایران و وزارت اقتصاد، حضور داشتند که ملاقاتی با وزارت دارایی، خزانه‌داری و همچنین وزارت صنعت برزیل انجام داده که نتایج مثبتی به دنبال داشت.

محمدرضا کرباسی، معاون بین‌الملل اتاق ایران، ضمن تأکید بر اهمیت برقراری روابط مستقیم بانکی میان دو کشور، حمایت کامل اتاق ایران و کمیسیون تخصصی پولی بانکی اتاق از توسعه روابط بانکی را اعلام کرد. وی همچنین از آمادگی اتاق ایران برای گفت‌وگو و تبادل‌نظر با وزیر انرژی و همچنین معاون وزیر کشاورزی برزیل خبر داد. کرباسی همچنین پیشنهاد کرد هیات برزیلی در سفر به یکی از استان‌ها کشور از نزدیک با ظرفیت‌های دیگر استان‌ها آشنا شوند.

کرباسی ابراز امیدواری کرد که حضور این هیات ها با امضای قراردادهای سرمایه‌گذاری مشترک همراه باشد.

در ادامه کاوه زرگران، رئیس اتاق مشترک ایران و برزیل نیز تأکید کرد: به‌عنوان دبیر کانون انجمن‌های صنایع غذایی، زمینه مشارکت اعضای کانون در این جلسه را فراهم کرده و برای بازدید از کارخانه‌های صنایع غذایی و مجموعه‌های کشت و صنعت هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید