افشای اطلاعات نهادهای مالی بورسی آغاز شد | اتاق خبر
کد خبر: 399459
تاریخ انتشار: 25 شهریور 1396 - 12:36
از امروز (شنبه) با هدف اطلاع‌رسانی و جلوگیری از ایجاد مشکلات حاشیه‌ای برای سرمایه‌گذاران اطلاعات تمامی نهادهای مالی دارای مجوز سازمان بورس در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

بانک اطلاعاتی نهادهای مالی دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار با هدف اطلاع‌رسانی و جلوگیری از ایجاد مشکلات حاشیه‌ای برای سرمایه‌گذاران از امروز شنبه فعال می‌شود.

بر اساس این مجوز از امروز شنبه، ۲۵ شهریورماه، اطلاعات تمامی نهادهای مالی دارای مجوز سازمان بورس اعم از شرکت‌های کارگزاری، شرکت‌های تأمین سرمایه، شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری و شرکت‌های سبد گردان و ... به همراه شعب، نمایندگی، مشخصات کامل مدیران و آدرس آنها اطلاع‌رسانی می‌شود.

محمدرضا معتمد، مدیر نظارت بر نهادهای مالی درباره امکانات این سامانه گفت؛ ریز اطلاعات نهادهای مالی از نام،  مجوزها، اسامی مدیران گرفته تا آدرس، تلفن و پایگاه الکترونیکی آنها در اختیار عموم قرار می‌گیرد البته در صورت درخواست اطلاعات بیشتر، سرمایه‌گذاران می‌توانند با ورود به صفحه اختصاصی هر نهاد، اطلاعات تفصیلی آن را به‌صورت فارسی و انگلیسی به دست آورند.

به گفته این مقام مسئول هدف از این اقدام انعکاس کامل اطلاعات و مجوزهای فعالیت نهادهای مالی است تا از این به بعد تنها یک سایت مرجع برای شناسایی نهادهای مالی بازار سرمایه وجود داشته باشد. در این سایت علاوه بر اینکه اطلاعات نهادهای مالی بر اساس نوع نهاد مالی، نوع مجوزهای فعالیت‌ها منعکس می‌شود امکان جستجو بر اساس طبقهٔ نهادهای مالی یا نوع مجوز فعالیت نیز وجود دارد.

معتمد افزود: این امر به سرمایه‌گذاران در جستجوی نهادهای مالی بر اساس نیاز اطلاعاتی مورد نظر کمک می‌کند تا به اطلاعات مورد نیاز در خصوص هر نهاد مالی به‌صورت متمرکز و امن دسترسی داشته باشند.  

بر اساس گفته‌های مدیر نظارت بر نهادهای مالی، این سامانه به دلیل فرایند احراز هویت و ارتباط نظام‌مندی که بین سازمان بورس و نهادهای مالی از طریق امضاء الکترونیکی به وجود می‌آورد مانع سوءاستفاده اشخاص فاقد مجوز می‌شود.

بر این اساس از امروز (شنبه ۲۵ شهریور ۹۶) علاقه‌مندان می‌توانند برای ایجاد اطمینان از صحت ادعای نهادهای مالی در خصوص داشتن مجوز از سازمان بورس، با مراجعه به آدرس codal.ir/cfi از ماهیت و فعالیت نهادهای مالی بازار سرمایه اطلاع دقیق به دست آورند.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید