جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان با تمرکز بر علوم پایه برگزار می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 400420
تاریخ انتشار: 16 مهر 1396 - 11:31
باهمت بخش خصوصی
بنیاد نیکوکاری جمیلی با همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و دانشگاه‌های برتر تهران جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان را برگزار می‌کند.

به گزارش اتاق خبر،بنیاد جمیلی با همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور «جشنواره  اندیشمندان و دانشمندان جوان» را برگزار می‌کند. ابراهیم جمیلی فعال اقتصادی در گفت‌وگو با سایت خبری اتاق تهران دراین‌باره گفت: برگزاری جشنواره‌های علمی توسط بخش خصوصی برای حمایت از پژوهشگران در سراسر دنیا یک امر معمول است اما متأسفانه در ایران بخش خصوصی هیچ‌وقت وارد این حوزه نشده است. جشنواره‌های علمی و پژوهشی در ایران بیشتر توسط نهادهای عمومی یا دولتی برگزار می‌شود.

جمیلی با اشاره به اینکه اساس کار بنیاد نیکوکاری جمیلی حمایت از دانشجویان و دانش‌آموز بااستعداد است ادامه داد: با همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پایه شورای سیاست‌گذاری، شورای علمی و هیئت‌داوران این جشنواره تعیین شده است و با حمایت وزارت علوم دبیرخانه دائمی این جشنواره آغاز به کار کرده است.

اولین دوره جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان در آذرماه سال جاری برگزار می‌شود. زمین‌شناسی، فیزیک، شیمی، ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر و علوم زیستی محورهای اصلی این جشنواره را تشکیل می‌دهد. جمیلی درباره انتخاب علوم پایه به‌عنوان محور جشنواره گفت: در ایران هیچ جشنواره‌ای برای علوم پایه برگزار نمی‌شد به‌ویژه اینکه در مورد ایده پردازی در علوم پایه هیچ مورد مشابهی وجود نداشت به همین دلیل و برای پرهیز از موازی کاری علوم پایه به‌عنوان محور علمی جشنواره انتخاب شد.

جمیلی اصلی‌ترین هدف جشنواره را مردمی کردن علم اعلام کرد و گفت: به‌طورقطع تجاری‌سازی ایده‌های بکر و خلاقانه ارائه‌شده در جشنواره را دنبال می‌کنیم.

بنیاد نیکوکاری جمیلی در حال حاضر 1400 دانشجو و دانش‌آموز را تحت پوشش قرار داده است. حمایت مالی این بنیاد در قالب وام‌های قرض‌الحسنه در اختیار دانشجویان و دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. دانشجویان و دانش آموزان می‌توانند پس از پایان دوره تحصیلات بازپرداخت وام را آغاز کنند.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید