دستاورد جدید محققان ایرانی در سال حماسه سیاسی،حماسه اقتصادی | اتاق خبر
کد خبر: 40109
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1392 - 16:05

محققان یک مرکز تحقیقاتی در سال حماسه سیاسی ، حماسه اقتصادی موفق به ساخت ماده ایرانی تقویتی در درمان ریزش مو و رشد مجدد آن شدند.

به گزارش اتاق نیوز،سعید دلیر باقر نیا مدیر مرکز تحقیقاتی و پژوهشی  اظهار داشت : این دارو که در قالب شامپو و روغن تهیه شده ، آزمایش های اولیه را با موفقیت پشت سر گذاشته و به زودی با برند تجاری " علاج "به تولید انبوه خواهد رسید.

وی درباره مکانیسم اثر این ماده بر تقویت مو و جلوگیری از ریزش و طاسی گفت : تحریک و رشد مو در ناحیه جلوی سر بسیار مشکل تر از سایر نواحی سر است و دارو های شیمیایی موجود در بازار توفیق چندانی در رشد موی جلو سر نداشته و در صورت قطع شدن اثر خود را از دست می دهند لیکن با همت متخصصین ایرانی بر این مشکل فائق آمدیم و موفق به نتایج ارزشمندی شدیم.

دلیر باقر نیا با بیان اینکه اشکال بیشتر محصولات درمانی ریزش مو این است که به خوبی به لایه های زیرین پوست نفوذ نمی کنند گفت: این شامپو و روغن به دلیل نفوذ بالا و عملکرد بسیار قدرتمند دارای اثرات قوی است که باید بصورت همزمان در پاک سازی سر و تمام بدن به مدت 3 ماه استفاده گردد تا به نتیجه دلخواه دست پیدا کنند.

مدیر مرکز تحقیقاتی و پژوهشی با اشاره به جایگاه سلامت در سند چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران افزود: در سند چشم انداز بیست ساله و دستیابی به افق 1404 به تلاش در جهت تحقق و ارتقای شاخص هایی از قبیل دستیابی به روش های کم هزینه درمان ، آموزش ، سلامت به عنوان الویت های مد نظر مقام معظم رهبری تصریح شده است.

دلیر باقر نیا تصریح کرد : همانطور که در حوزه های دیگر پروژه هایی تعریف می شود و اعتباراتی اختصاص می یابد ، باید در حوزه سلامت نیز جدی تر واردشدو برای تامین سلامتی اقشار مختلف مردم برنامه ریزی و اجرا کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت علمی www.elaj.ir مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید