Performancing Metrics

مردم تغییرات فضای کسب و کار را در آینده نزدیک احساس خواهند کرد | اتاق خبر
کد خبر: 402481
تاریخ انتشار: 30 آبان 1396 - 18:21
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی:
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: برای بهبود فضای کسب و کار لزومی ندارد که به همه دستگاه ها توجه کنیم، بلکه باید دستگاه‌هایی که ۷۰ درصد استعلامات مجوزها از آنها گرفته می‌شود، وارد عرصه تسهیل شوند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، حسین میرشجاعیان حسینی پیش از ظهر امروز ۳۰ آبان‌ماه در جلسه پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان کرمان با بیان این مطلب که فضای کسب و کار به نظام اداری و بروکراسی ایران پیوند خورده است تصریح کرد: بخشی از این پیوند به سیستم‌های ساز و کار و بخشی دیگر مربوط به محیط‌های بیرونی است.

وی شعار دولت یازدهم را بهبود فضای کسب و کار اشاره و عنوان کرد: از ابتدای دولت یازدهم یک هیات فراقوه‌ای تحت عنوان مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوز فضای کسب و کار در راستای بهبود فضای کسب و کار تشکیل شد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از اقدامات هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوز فضای کسب و کار سخن به میان آورد و عنوان کرد: این هیات در گام نخست یک سامانه تحت عنوان «ایران مجوز» راه‌اندازی کرده است که تاکنون حدود ۲ هزار مجوز در این سامانه ثبت شده که در گام بعدی به بررسی مجوزها براساس اسناد قانونی سوق پیدا کرده است.

وی از شناسایی ۹ هزار سرویس بین دستگاهی در کشور خبر داد و اظهار کرد: برای بهبود فضای کسب و کار لزومی ندارد که به همه دستگاه ها توجه کنیم، بلکه باید دستگاه‌هایی که ۷۰ درصد استعلامات مجوزها از آنها گرفته می‌شود، وارد عرصه تسهیل شوند که این دستگاه‌ها شامل قوه قضایی، نیروی انتظامی، وزارت اقتصاد و وزارت کشور هستند و در آینده نزدیک مردم تغییرات فضای کسب و کار را در کشور احساس خواهند کرد.

شجاعیان‌حسینی با بیان این مطلب که دنیا به سمت ایجاد سیستم‌های هوشمند حرکت کرده است تا مشکلات کسب و کار را حل و فصل کند، ادامه داد: مرکز ملی پایش فضای کسب و کار سعی می کند فضای کسب و کار را پایش کند.

وی تاکید کرد: پنجره واحد سرمایه‌گذاری دستگاه‌ها باید توسعه پیدا کند و هیات‌های فراقوه‌ای برای مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای فضای کسب و کار در جاهایی که خلاء وجود دارد وارد می‌شود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید