Performancing Metrics

تکان‌های رو به جلو در بورس تهران | اتاق خبر
کد خبر: 402579
تاریخ انتشار: 2 آذر 1396 - 17:29
هفته گذشته با رشد قیمت جهانی محصولات پایه و معدنی بورس تهران شاهد تکان‌هایی رو به جلو بود در این مدت شاخص کل بازده نقدی و قیمتی توانست بعد از مدتی سقف ۸۹ هزار واحدی را بشکند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بورس تهران طی پنج روز کاری گذشته توانسته از نظر مقدار شاخص کل رشد نشان داده و در جایگاه بالاتری قرار گیرد که صاحب نظران مختلف برای این رشد دلایل مختلفی را بیان می کنند.

عده ای معتقد هستند که رشد قیمت مواد معدنی و کامودیتی ها در بازارهای جهانی از جمله عوامل بالا رفتن دماسنج بازار سرمایه است. آن ها بازار سرمایه ایران را بازاری کامودیتی محور می دانند بنابراین معتقدند هرگونه رشد قیمت این مواد، تاثیر مستقیمی را بر بورس می گذارد.

در نتیجه با مقداری تاخیر از زمان رشد قیمت محصولات پایه و معدنی در بازارهای جهانی البته، رشد بازار بورس تهران آغاز شد. خوشبینی ها در روزهای اخیر تا حدی زیاد به نظر می رسید اما در نهایت شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بازار سرمایه توانست تا نزدیک نیمه کانال ۸۹ هزار واحدی هم برود.

رشد ۱۳۳۴ واحدی و رسیدن آن به تراز ۸۹ هزار و ۳۳۹ تحرکی نسبی را در بازار سهام به راه انداخته و مشاهده می شود رکود بورس تهران تا حدی تلطیف شده است.

در این مدت شاخص آزاد شناور با ۱۶۰۰ واحد رشد توانست از تراز ۹۴ هزار و ۷۸۹ واحدی تا رقم ۹۶ هزار و ۳۸۹ واحدی بالا رود و شاخص بازار اول نیز نزدیک به ۱۵۰۰ واحد رشد کند و وارد کانال ۶۳ هزار واحدی شود.
اما شاخص بازار دوم این روزها با ۵۸ واحد افت مواجه شد و در عین حال شاخص صنعت با ۱۲۹۴ واحد رشد به رقم ۷۸ هزار و ۲۶۹ واحدی رسید.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید