Performancing Metrics

روند کاهشی نرخ طلای جهانی از سرگرفته شد | اتاق خبر
کد خبر: 403015
تاریخ انتشار: 13 آذر 1396 - 13:25
قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار آسیا تحت تاثیر صعود ارزش دلار آمریکا، کاهش پیدا کرد.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۱۲۷۴.۲۱ دلار رسید.

در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه با ۰.۴ درصد کاهش، به ۱۲۷۷.۳۰ دلار رسید.

دلار در واکنش به تصویب اصلاحات مالیاتی در سنای آمریکا، در معاملات روز دوشنبه به بالاترین سطح در دو هفته گذشته صعود کرد.

یک معامله‌گر طلا در گفت و گو با رویترز پیش‌بینی کرد طلا به دلیل عقب نشینی از سطح ۱۲۹۰ دلار و شرایط فصلی، در کوتاه مدت، پایین متوسط قیمت ۲۰۰ روزه را که در حدود ۱۲۶۷ دلار قرار دارد، تست خواهد کرد.

در این بین، انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا در نشست سیاست پولی هفته آینده خود، نرخ‌های بهره را برای سومین بار در سال جاری افزایش دهد.

طلا به بالا رفتن نرخ‌های بهره آمریکا حساس است زیرا نرخ‌های بهره بالاتر از ارزش دلار پشتیبانی کرده و در مقابل قیمت طلا را که دارایی بدون سوددهی است تحت فشار منفی قرار می‌دهد.

ذخایر طلای صندوق "اس پی دی آر گلدتراست" که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه ۱.۰۲ درصد رشد کرد و به ۸۴۸.۱۱ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۱۶.۳۷ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد کاهش، ۹۳۲ دلار معامله شد و هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با حدود ۰.۱ درصد افزایش، در ۱۰۲۰.۷۰ دلار ایستاد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید