Performancing Metrics

مخالف افزایش نرخ بنزین هستم | اتاق خبر
کد خبر: 403980
تاریخ انتشار: 4 دی 1396 - 19:29
سخنگوی هیات رییسه مجلس؛
سخنگوی هیئت رییسه مجلس گفت:اگر در بحث هدفمندی یارانه ها و رشد قیمت حامل های انرژی و اشتغالزایی، ملاحظات لازم رعایت نشود معیشت خانوارها با مشکل جدی روبرو می شود.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر؛  بهروز نعمتی درباره تاثیرات بودجه در معیشت خانوارها گفت:در حال حاضر اظهار نظر درباره تاثیر بودجه سال ۹۷ در معیشت خانوارها سخت است چرا که باید به چند مولفه مهم در این زمینه همزمان توجه کرد. سرانجام موضوع هدفمندی یارانه ها در اقتصاد و معیشت خانوارها مهم است البته در این رابطه تیم اقتصادی دولت همچنان سردرگم است و در این زمینه عنوان می کند دولت بانک اطلاعاتی ندارد که موضوع غیرقابل قبولی است.

وی ادامه داد: رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشته بانک اطلاعاتی برای موضوع هدفمندی ندارند و از طریق شناسایی افراد زیر مجموعه نهادهای حمایتی کشور، به موضوع شناسایی یارانه بگیران، توجه می شود که این روش اشتباه بوده چرا که به گفته فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) بخشی از مستمری بگیران کمیته امداد، واجد شرایط دریافت حقوق نیستند.

طبق گفته این نماینده مردم اینکه بطور مثال هزینه عوارض خروج از کشور به یکباره چند برابر شود تقریبا تصمیم بدون مطالعه ای است.

رشد نرخ بنزین باعث گرانی کاذب می شود

نعمتی با بیان اینکه با افزایش قیمت بنزین مخالف هستم، ادامه داد:رشد نرخ بنزین علاوه بر تاثیرات اقتصادی که بر قیمت ها خواهد داشت،  باعث می شود قیمت کالاها و خدمات بصورت کاذب نیز گران شود. چنانچه بعد از انتشار اخبار افزایش قیمت بنزین تا ۱۵۰۰ تومان، نرخ کالاهایی مانند مواد لبنی و پروتئینی با رشد روبرو شود.     

سخنگوی هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر در بحث هدفمندی یارانه ها و رشد قیمت حامل های انرژی و اشتغالزایی ملاحظات رعایت نشود اقتصاد و معیشت خانوارها با مشکل جدی روبرو می شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید