Performancing Metrics

عملکرد متفاوت بورس‌های آسیایی در تعطیلات کریسمس | اتاق خبر
کد خبر: 403984
تاریخ انتشار: 4 دی 1396 - 20:33
در حالیکه که بسیاری از بازارهای جهانی روز جاری در تعطیلات کریسمس بودند، بازارهای آسیایی عملکرد مختلفی داشتند و ارزش ین ژاپن در معاملات محدود صورت گرفته، تغییرات جزئی داشت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، شاخص "تاپیکس" توکیو با ۰.۲ درصد رشد بسته شد، اگر چه که حجم معاملات ۳۷ درصد کمتر از میانگین سی روزه بود. شاخص سهام "شانگهای کامپوزیت" چین، پس از ثبت اولین سود هفته ای خود در بیش از یک ماه اخیر،۰.۶ درصد کاهش یافت.

شاخص "نیک کی ۲۲۵" ژاپن، ۰.۲ درصد افزایش و شاخص "تای اکس" تایوان ۰.۱ درصد کاهش یافت.

شاخص "اس. ای. تی" تایلند ۰.۵ درصد افزایش یافت و شاخص بورس ویتنام ۰.۴ درصد افزایش یافت.

ین ژاپن برای سومین روز متوالی تغییرات کمی در برابر دلار داشت و هر یک دلار آمریکا، ۱۱۳.۲۹ ین مبادله شد.

پس از افزایش نرخ یوآن چین در مرجع روزانه بانک مرکزی این کشور به بالاترین سطح سه ماهه اخیر، ارزش یوآن چین در مبادلات داخلی این کشور ۰.۴ درصد افزایش یافت و هر دلار ۶.۵۵ یوآن مبادله شد. شاخص دلار اسپات بلومبرگ تغییرات کمی داشت.

بازده اوراق خزانه آمریکا کاهش یافت و ارزش بیت کوین در ادامه بیشترین کاهش ارزش خود از ماه سپتامبر تاکنون، برای پنجمین روز متوالی کاهش یافت.

بسیاری از بازارهای سهام از استرالیا و هند و هنگ کنگ گرفته تا بازارهای اروپا و آمریکا، امروز به دلیل تعطیلات کریسمس تعطیل هستند.

 به دنبال تصویب لایحه مالیاتی جدید در کنگره آمریکا و آماری که پویایی اقتصاد این کشور را منعکس کرد و چشم انداز تعدیل محرک‌های مالی بانک مرکزی آمریکا را افزایش داد، بازارهای جهانی تا روز جمعه، ۵ هفته افزایش مستمر داشته اند و این در حالیست که اوراق خزانه آمریکا متحمل بیشترین ضرر از ماه سپتامبر به این سو شدند.

شاخص بازارهای سهام جهانی امسال در مسیر ثبت بزرگترین رشد سالانه از سال ۲۰۰۹ میلادی قرار دارد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید