ضرورت برنامه‌ریزی برای جلوگیری از افزایش نرخ دلار | اتاق خبر
کد خبر: 407389
تاریخ انتشار: 16 اسفند 1396 - 21:56
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با تأکید بر ضرورت بهبود فضای کسب و کار و پیش‌بینی پذیر کردن آن، گفت: رشد نرخ ارز موقتا متوقف شده و اگر برنامه مدون نداشته باشیم، امکان بازگشت رشد قیمت وجود دارد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، حسین سلاح‌ورزی اظهار کرد: مهم‌ترین آفت و آسیب در فضای اقتصادی، غیرقابل پیش‌بینی پذیر بودن اقتصاد بوده که بر این اساس بسیاری از فعالان اقتصادی معتقدند اکنون اقتصاد از ریل خارج شده است.

وی ادامه داد: دولت یازدهم، تلاش زیادی برای ثبات اقتصادی انجام داد تا اقتصاد در مسیر قرار گیرد، از ابتدای دولت دوازدهم این تصمیمات نوسانی و متعدد و بعضاً متناقض ابهام و غیرقابل پیش‌بینی شدن فضا شده است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: در حوزه ارز و به‌منظور سازوکار محاسبه قیمت واقعی آن، یکی از مهم‌ترین روش‌ها بر اساس مابه‌التفاوت نرخ تورم داخلی و خارجی است که بر این اساس، به نظر می‌رسد که در حال حاضر به دلیل کنترل تورم در چند سال گذشته، نباید افزایش شدید و مستمری در قیمت ارز داشته باشیم.

سلاح ورزی اضافه کرد: بخشی از این نوساناتی که رخ داد، به خاطر عقب‌ماندگی و فنر فشرده ارزی است که به‌صورت متراکم و از گذشته وجود داشته و بخشی از آن نیز جنبه روانی و غیراقتصادی داشت.

وی تصریح کرد: بالاخره همه می‌دانند ارزش واقعی قیمت ارز آن چیزی نبود که در چند هفته اخیر در بازار مشاهده شد، این در حالی است که بازار، سازوکار قیمت ارز را مشخص خواهد کرد.

این مسئول گفت: تصور من این است که با سیاست‌های کنترلی، رشد آن فعلاً متوقف می‌شود، ولی اگر برنامه مدون و منسجمی برای بازار ارز نداشته باشیم، امکان رشد قیمت بازهم وجود دارد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید