ماموريت جديد آقاي معاون اول؛گسترش روابط اقتصادي ايران و آمريكا | اتاق خبر
کد خبر: 4087
تاریخ انتشار: 15 شهریور 1390 - 14:42

معاون اول رييس‌جمهور در راس هيات بلندپايه سياسي ـ اقتصادي از كشورمان راهي دو كشور در حوزه درياي كارائيب و آمريكاي جنوبي شد تا افزايش سطح مبادلات اقتصادي ـ تجاري ايران را با اين كشورها پيگيري كند.

اتاق نیوز؛ محمدرضا رحيمي ـ معاون اول رييس ‌جمهوري كشورمان ـ را كه قرار است در ماموريت جديد خود به‌عنوان بازوي اجرايي ديپلماسي رييس‌جمهور در حوزه كشورهاي آمريكاي لاتين فعال باشد، در سفر به كوبا و اكوادور، وزير نيرو، وزير صنعت، معدن و تجارت، و وزير امور اقتصادي و دارايي، همراهي مي‌كنند.

پيش‌بيني مي‌شود سطح مبادلات اقتصادي بين دو كشور ايران و كوبا در جريان مذاكرات اين سفر به 10 برابر برسد. درواقع 15 اجلاس كميسيون مشترك همكاري‌هاي اقتصادي ايران و كوبا در هاوانا با حضور بيش از 45 مقام سياسي و اقتصادي ايران برگزار و راه‌هاي توسعه بيشتر مناسبات و طرح‌ريزي پروژه‌هاي مشترك بررسي مي‌شود. اين اجلاس تا 19 شهريور در پايتخت كوبا برپا خواهد بود.

هيات ايراني را در اين سفر نمايندگاني از بخش‌هاي صنعت، معدن، بازرگاني، كشاورزي، بهداشت، ارتباطات، بانك مركزي و صندوق ضمانت صادرات از بخش‌هاي دولتي و فعالان اقتصادي بخش خصوصي و تجار كشورمان تشكيل مي‌دهند.

اين هيات سياسي ـ اقتصادي علاوه بر كوبا با حضور در اكوادور، مذاكراتي را هم با مقامات اين كشور خواهند داشت. هرچند روابط ما با كشور نفتي اكوادور يك رابطه طولاني نيست، اما با توجه به گرايش رييس ‌جمهور اين كشور، قرار است در اين سفر در زمينه نفت، گاز و ساخت نيروگاه مذاكره و قراردادهايي برقرار شود.

لازم به يادآوري است، اين دو سفر در پاسخ به سفر معاون اول كوبا و اكوادور به ايران انجام مي‌شود.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید