انتقاد برادر وزیر ارشاد از توقیف مطبوعات / حسینی: راه برخورد با مطبوعات توقیف نیست | اتاق خبر
کد خبر: 4094
تاریخ انتشار: 15 شهریور 1390 - 14:45

عضو هیأت رئیسه اتاق تهران از عملکرد وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در مورد توقیف مطبوعات انتقاد کرد وگفت: توقیف مطبوعات به هردلیل،پیام بدی برای بخش خصوصی دارد.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از تجارت نیوز ،  حمید حسینی برادر بازرگان و تاجر وزیر ارشاد،این روزها به یکی از منتقدان جدی وزیر جوان در عرصه توقیف مطبوعات در آمده است. عضو هیأت نمایندگان اتاق تهران نخستین بار انتقاد از توقیف مطبوعات را به صورت علنی در یکی از نشست های هیأت نمایندگان پارلمان بخش خصوصی مطرح کرد و در جمع فعالان بخش خصوصی توقیف مطبوعات را از نگاه اقتصادی مورد تحلیل قرار داد. به باور سید حمید حسینی، توقیف مطبوعات در قالب فضای کسب و کار قابل تحلیل و بررسی است و رسانه ها و مطبوعات را اگر در قالب بنگاه اقتصادی گنجاند، تعطیلی این واحدها به تنگ تر شدن فضای کسب و کار دامن می زند. وی گفت: نشریات، بنگاه اقتصادی هستند و دولت نباید با عینک سیاسی به این بنگاه‌ها بنگرد. راه برخورد با مطبوعات، توقیف نیست. چرا که با بستن یک نشریه، این دولت است که ضربه می‌بیند.

عضو هیأت رییسه اتاق تهران پیش ازاین در گفت وگویی به بیان اختلاف نظر خود با برادرش اشاره کرده وگفته بود: "گاهی اگر مجالی پیدا کنیم، باهم صحبت می‌کنیم. ما باهم اختلاف سلیقه داریم اما برادریم و حد و مرزهای همدیگر را می‌شناسیم. درمورد سیدمحمد فکر می‌کنم ازهمه طرف تحت فشار است. به هر حال ایشان هم مثل بقیه، روزنامه‌ها را می‌خواند و حتما نظرات انتقادی من را خوانده و از دیدگاه من آگاه شده. من اهل تجارت هستم و کار اقتصادی می‌کنم. طبیعی است که نگاه من با برادرم که یک کارگزار دولتی است فرق می‌کند. به همین دلیل فکر می‌کنم توقیف‌ مطبوعات را نباید به حساب شخص وزیر ارشاد گذاشت. اتفاقات اخیر تا حدودی  از اختیار و اراده وزارت ارشاد و شخص ایشان خارج بوده است."

این فعال اقتصادی در گفت وگو با روزنامه توقیف شده پول گفته بود: "سید محمد (وزیر ارشاد) اصلا روحیه بسته و سخت‌گیرانه ندارد. برخلاف دیگر وزرای ارشاد، او اهل تعامل و کمک به عرصه فرهنگی کشور است. اما در کارش خیلی جدی است. در تصمیم‌گیری‌ها نیز خودمختار است و اجازه نمی‌دهد دیگران نظری به او تحمیل کنند. در کل مدیری است که هرجا رفته منشأ خیر بوده و تاکنون در دوران مسئولیت‌های مختلفی که داشته سراغ ندارم که رفته و خراب کرده باشد."

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید