الگوی مصرف آپارتمان‌های ۷۵ متر اصلاح شود | اتاق خبر
کد خبر: 412200
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1397 - 10:49
عضو کمیسیون عمران:
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: جهت‌گیری سیاست‌های اقتصادی بخش مسکن در دولت و مجلس باید به سمت تولید واحدهای کوچک متراژ تغییر کند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، شهرام کوسه غراوی گفت: با شدت گرفتن تورم بخش مسکن و گران شدن واحدهای کوچک متراژ لازم است که دولت و مجلس در قوانین و مصوبات موجود تجدید نظر کرده و الگوی مصرف مسکن را که در حال حاضر ۷۵ متر است اصلاح کنند.

نماینده مردم مینودشت در مجلس ادامه داد: قیمت آپارتمان‌های کوچک مقیاس هر قدر هم گران شود به دلیل دریافت وام خرید از بانکها در قدرت خرید  خانوادهها به ویژه زوجهای جوان موثر است. زوجهای جوان در ابتدای زندگیشان نوعا دنبال واحدهای کوچک متراژ هستند بنابراین وزارت راه و شهرسازی و شهرداریها باید نیاز مردم و جوانان را در این بخش به درستی و به موقع تامین کنند تا شاهد کسری واحدهای مسکن کوچک متراژ نباشیم.

وی تاکید کرد: جهتگیری سیاست‌های اقتصادی بخش مسکن در دولت و مجلس باید به سمت تولید واحدهای کوچک متراژ تغییر کند تا هم نیاز مردم به این نوع مسکن تامین شود و هم چرخه تولید مسکن و کارخانجات تولید مواد و مصالح مختلف ساختمانی از رونق نیفتد در این صورت نرخ اشتغال  در این بخش نیز نزولی نخواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به همخوانی نداشتن تولید و عرضه واحدهای مسکونی کمتر از ۶۰ متر در بازار مصرف، گفت: براساس برخی گزارشها تولید آپارتمان‌های کمتر از ۶۰ مترمربع یک درصد کل تولید مسکن را به خود اختصاص داده است در حالی که حدود یک چهارم معاملات مسکن در این بخش انجام میشود.

کوسه غراوی ادامه داد: به نظر بنده علت پایین بودن سهم مجوزهای ساخت آپارتمان‌های کمتر از ۶۰ متر مسائل فنی و اجرایی ساخت و ساز به ویژه تامین پارکینگ بلوک‌ها و ساختمانهایی است که مملو از آپارتمان‌های با این متراژ است. به همین دلیل در کنار چند آپارتمان کوچک متراژ واحدهای بزرگ متراژ باید ساخته شود تا مشکل کمبود فضا برای احداث پارکینگ به وجود نیاید.

نماینده مردم مینودشت در عین حال از آمادگی کمیسیون عمران برای رفع موانع قانونی احداث پر تیراژ آپارتمان‌های کمتر از ۶۰ مترمربع سخن گفت.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید