Performancing Metrics

پرهیز از وصله کردن مشکلات اقتصادی | اتاق خبر
کد خبر: 413516
تاریخ انتشار: 29 تیر 1397 - 17:54
شافعی تاکید کرد
رئیس اتاق ایران گفت: باید از اقدامات کوتاه مدت و وصله کردن مشکلات اقتصادی که به صورت مسکن‌وار است پرهیز و به سمت تحقق بخشیدن به کارهای اساسی گام برداریم.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، غلامحسین شافعی در پنجاه و سومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی استان خراسان جنوبی، اظهار کرد: با مذاکراتی که با نهاد ریاست جمهوری صورت گرفت، موافقت شد که معاونت اقتصادی ریاست جمهوری ماهانه دو جلسه در دو استان در شورای گفت‌وگوی برگزار کند.

وی با اشاره به جلسه مقام معظم رهبری با هیات دولت اظهار کرد: چند نکته مهم در سخنان مقام معظم رهبری مشهود بود؛ ایشان اعلام کردند که در کشور ما اقتصاد و تولید نقشه راه ندارد. اولین باری که مقام رهبری این نکته را به صورت تحلیلی بیان کردند سال ۱۳۷۸ بود، اما گویا از این سال به بعد تاکیدی که داشتند محقق نشده که مجددا بر آن تاکید کردند.

شافعی عنوان کرد: این امر یکی از موارد کلیدی در اقتصاد کشور بوده که باید مورد توجه قرار گیرد و از وصله کردن مشکلات اقتصادی پرهیز کنیم و از تصمیم گیری‌های ساده به سمت تصمیم‌گیری‌های سخت گام برداریم.

رئیس اتاق ایران با بیان اینکه باید از کارهای کوتاه مدت که به صورت مسکن‌وار است پرهیز کنیم، خاطرنشان کرد: باید به سمت تحقق بخشیدن به کارهای اساسی اقتصاد کشور گام برداریم.

شافعی تاکید کرد: امید داریم که این بار سخنان مهم و سرنوشت ساز رهبر انقلاب مد نظر همگان قرار گیرد. موضوع مهم دیگری که ایشان بر آن تاکید کردند تقویت بخش خصوصی بود.

وی تصریح کرد: تکیه رهبر انقلاب در این شرایط خاص به این موضوعات، باید توجه متفاوتی از سوی همگان را مورد نظر قرار دهد.

رئیس اتاق ایران اضافه کرد: برخورد قاطع با متخلفان، جدی گرفتن بیش از گذشته اقتصاد مقاومتی و مبارزه واقعی با فساد از دیگر نکات مورد تاکید رهبری بوده است، ایشان فرمودند که اگر این موارد اجرا شود، توفیق دولت برای رفع مشکلات حتمی خواهد بود.

وی با اشاره به مشکلات ارزی و تمهیدات مورد نیاز این بخش، تاکید کرد: مشکلاتی که امروز در جامعه در این زمینه مطرح است، درصد بالای آن مربوط به تولیدکنندگان است.

رئیس اتاق ایران با اشاره به سامانه نیما، اظهار کرد: نگاه بسیاری از افراد به این سامانه مثبت است، اما اگر شرایط به این شکل صورت گیرد نگرانی ما این است که انبارهای مواد اولیه مرتب کاهش پیدا کند و جایگزینی برای مواد جدید مقدور نباشد.

شافعی خاطرنشان کرد: سفر رئیس جمهوری به کشورهای اروپایی نیز امر مثبتی بود که در این روزها شاهد بودیم. در خصوص خروج آمریکا از برجام تحلیلی وجود دارد و آن این است که ترامپ تنها از برجام خارج نشد او در این مدت از نفتا و همچنین معاهده پاریس نیز خارج شد.

وی تصریح کرد: ترامپ در این مدت از اجلاسی که در کانادا برگزار شد برگشت داخل هواپیما و امضای خود را پس گرفت، تحلیل من این است که دنیای غرب و کشورهای توسعه یافته به این فکر می کنند که در حال حاضر چه کاره دنیا هستند؟ آمریکا مگر کدخدای همه کشورهای توسعه یافته است؟ مجموعه ای از عکس العمل های نامناسب ترامپ در آینده سبب عکس‌العمل های جمعی علیه او خواهد شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید