Performancing Metrics

بانکی‌ها با افت قیمت مواجه شدند | اتاق خبر
کد خبر: 414670
تاریخ انتشار: 23 مرداد 1397 - 20:44
گزارشی از حال و هوای امروز بورس
بورس تهران امروز بار دیگر با بیش از ۲۰۰۰ واحد رشد مواجه شد و شاهد رشد گروه‌های فلزی و محصولات شیمیایی بود، اما در گروه بانک شاهد افت قیمت‌ها بودیم.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در این روزها نه تنها بازار ارز بلکه بازار سهام نیز هر لحظه سرمایه‌گذاران و فعالان را شگفت زده می‌کند، نوسانات بسیار زیاد قیمت‌ها بدون عوامل بنیادی که مربوط به صورت های مالی شرکت ها باشد یک روز باعث می‌شود. سهم های گروهی خاص همه با ۵ درصد رشد قیمت مواجه شوند و در روز دیگر سهامداران شاهد افت ۵ درصدی همان سهم ها هستند البته در این مدت در مجمع رشدها بیش از افت‌ها بوده است.

دلار و نوسانات آن در بازاری که تنها چند روز است به رسمیت اعلام شده یکی از عوامل اصلی فراز و فرود قیمت‌ها در بازار سهام است، بیش از ۵۰ درصد شرکت‌ها در بورس تهران صادرات محور هستند و قیمت ارز تاثیر مستقیم بر سوددهی یا زیان دهی آن‌ها دارد و سبب می‌شود قیمت سهم‌ها دچار نوسانات بیش از پیش شود.

امروز قیمت‌ها به حدی رشد کرد که بار دیگر شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بازار سهام با رشد ۲۴۰۴ واحدی مواجه شد و به رقم ۱۳۰ هزار و ۹۲۷ واحدی رسید. شاخص کل هم وزن نیز با رشد ۷۷ واحدی مواجه شد و به رقم ۱۹ هزار و ۹۱ واحدی رسید.

شاخص آزاد شناور نیز ۲۵۲۲ واحد رشد کرد و به رقم ۱۳۹ هزار و ۶۲۱ واحدی رسید و شاخص بازار اول و دوم هر یک ۱۹۰۹ و ۴۱۳۱ واحد رشد کردند.

ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و گسترش نفت و گاز پارسیان هر یک به ترتیب ۲۵۷، ۲۱۳ و ۱۸۱ واحد در رشد دماسنج بازار سهام تاثیرگذار بودند از طرفی بانک ملت، بانک تجارت و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران هر یک به ترتیب با ۳۱، ۲۲ و ۱۰ واحد تاثیر منفی بیشترین تاثیر کاهنده را روی شاخص ها داشتند.

محصولات شیمیایی امروز از جمله گروه‌های بورسی بود که یکدست با رشد مواجه شد و تعدادی از سهم ها افزایش قیمت بیش از ۳ درصد را تجربه کردند.

فلزات اساسی نیز با افزایش قیمت رو به رو شد و نمادهای تاثیرگذاری همچون صنایع ملی خلیج فارس، فولاد خوزستان و مس شهید باهنر با رشد قیمت بیش از ۴ درصد مواجه شدند.

در بازار سبز امروز گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری مخالف جریان بازار با افت فزاینده قیمت رو به رو شدند.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۴۷۹ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱.۴ میلیارد سهم و اوراق مالی طی ۱۱۰ هزار و ۱۰۵ نوبت داد و ستد بود.
بیشترین افزایش قیمت‌ها امروز به پالایشگاه نفت لاوان، نفت ایرانول و نفت پاسارگاد بود در عین حال بیشترین کاهش قیمت‌ها مربوط به اوراق مرابحه گندم، اوراق مشارکت دولتی و افرانت بود.

آیفکس نیز امروز ۱۸ واحد رشد کرد و به رقم ۱۵۰۱ رسید ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۳۴ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم ۶۲۲ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید