Performancing Metrics

افزایش تقاضای ارز در پایان سال میلادی طبیعی است | اتاق خبر
کد خبر: 420598
تاریخ انتشار: 3 دی 1397 - 16:33
دبیر کانون صرافان:
دبیرکل کانون صرافان افزایش تقاضا برای حواله های ارزی از بانک‌ها و صرافی‌های مجاز را در پایان سال میلادی امری طبیعی عنوان کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رضا ترکاشوند اظهار کرد: با توجه به تسویه‌های تجاری پایان سال میلادی، افزایش تقاضا برای حواله‌های ارزی و مسافرت‌ها از بانک‌ها و صرافی‌های مجاز امری طبیعی و بدیهی است.

وی گفت: پس از اتمام تعطیلات سال نو میلادی و با فروکش کردن تقاضای یاد شده و افزایش عرضه ارز صادرکنندگان غیر نفتی، عرضه ارز به سمت اقتصاد کشور بطور چشمگیری تقویت می‌شود و اثرات مثبت خود را بر نرخ ارز خواهد گذاشت.

بازار ارز از ابتدای سال جاری با نوسانات زیادی همراه شد و قیمت ارز در بازار به سرعت رو به افزایش رفت، اما در ادامه با اجرای سیاست‌های جدید ارزی در بانک مرکزی، قیمت ارز به تدریج کاهش یافت؛ تا جایی که طی چند روز اخیر ثبات بر این بازار حاکم شده است.

به نظر می‌رسد برخی دلالان و سودجویان این بازار می‌خواهند، با تحریک بازار این موضوع را به مردم القا کنند که قیمت واقعی ارز بالاتر از ارقام فعلی است و بار دیگر نوسانات هیجانی را بر این بازار حاکم و در این میان خودشان از فرصت به وجود آمده سواستفاده کنند.

در همین راستاست که دبیرکل کانون صرافان برای جلوگیری از هرگونه تحریک غیرواقعی بازار ارز، افزایش تقاضا در پایان سال میلادی را طبیعی عنوان کرده و معتقد است که با گذر این زمان، قطعا میزان ورود ارز به کشور افزایش پیدا می‌کند و اثرات مثبتی بر بازار خواهد گذاشت.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید