Performancing Metrics

کنترل افزایش قیمت پیاز و سیب‌زمینی با ممنوعیت صادرات | اتاق خبر
کد خبر: 425303
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1398 - 11:35
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با هدف تنظیم بازار و کاهش قیمت پیاز و سیب‌زمینی، ممنوعیت صادرات برای این محصولات اعمال شده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، عباس تابش در سفر به اردبیل و در نشست با مدیران صنعت، معدن و بازرگانی اردبیل، اظهار کرد: با کنترل‌های انجام شده در مورد حمل و نقل پیاز و سیب‌زمینی و جلوگیری از صادرات این محصولات، قیمت این دو محصول سیر نزولی به خود گرفته و امیدواریم در روزهای آینده قیمت‌ها به روال عادی خود بازگردد.

وی به تولید مناسب پیاز و سیب‌زمینی در کشور اشاره کرد و گفت: هیچ مشکلی از بابت تأمین نیازمندی هموطنان در داخل وجود ندارد و برخی ارسال این محصولات به مناطق سیل‌زده نیز روی افزایش قیمت تأثیرگذار بوده که با به تعادل رساندن قیمت‌ها امیدواریم دغدغه‌ها و نگرانی‌ها از بابت تأمین این محصولات برطرف شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد قیمت مرغ زنده و کشتار روز تصریح کرد: ما با هرگونه افزایش قیمت مرغ در ستاد تنظیم بازار کشور مخالفت کردیم و همچنان قیمت مرغ زنده هفت هزار و 200 تومان و قیمت مرغ کشتار روز نیز 11 هزار و 500 تومان تعیین و اعلام شده و هرگونه افزایش قیمت تخلف محسوب می‌شود.

تابش به تأمین نهاده‌های دامی از سوی جهاد کشاورزی برای دامداران و همچنین مرغداری‌ها اشاره کرد و افزود: بدون افزایش قیمت، تأمین نهاده‌های مورد نیاز در هر دو بخش انجام شده و ما به اندازه کافی نیاز مرغداران و دامداران را برآورد و نسبت به ذخیره‌سازی آن اقدام کردیم.

وی به ممنوعیت ورود مرغ زنده بدون فاکتور به مرغداری‌ها اشاره کرد و ادامه داد: با این امر نیز برخورد جدی انجام شده و امیدواریم در روزهای منتهی به ماه مبارک رمضان قیمت مرغ در بازار به وضعیت مناسب و مطلوبی برسد و هیچ‌گونه کمبودی را در این زمینه شاهد نباشیم.

تابش در مورد قیمت دام زنده و همچنین کشتار آن در داخل کشور یادآور شد: ‌به اندازه مورد نیاز دام زنده وارد کشور شده و به تدریج با کشتارهایی که انجام می‌شود، امیدواریم در ماه‌های آینده قیمت‌ها تعدیل شده و مردم بتوانند به راحتی نیاز خود را تأمین کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به برخی دغدغه‌ها و نگرانی‌های ایجاد شده از سوی رسانه‌های استکباری اشاره کرد و گفت: مردم بدون توجه به شایعات به راحتی می‌توانند نیازهای خود را تأمین کنند و ما هیچ‌ مشکلی از بابت تأمین و توزیع مایحتاج مردم در سطح کشور نداریم و امیدواریم در ایام منتهی به ماه مبارک رمضان بدون هیچ‌گونه مشکلی بتوانیم نیاز مردم را در زمینه‌های مختلف تأمین کرده و به دست آنها برسانیم.


انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید