Performancing Metrics

قیمت‌های نفت با امید به کاهش تنش‌های تجاری تثبیت شد | اتاق خبر
کد خبر: 431366
تاریخ انتشار: 29 مرداد 1398 - 19:28
روز سه‌شنبه قیمت‌های با خوش‌بینی به احتمال کاهش تنش‌های تجاری چین و آمریکا ثابت ماند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، روز سه‌شنبه قیمت‌های نفت در حالی با خوش‌بینی به احتمال کاهش تنش‌های تجاری چین و آمریکا ثابت ماند که سرمایه‌گذاران امیدوارند اقتصادهای بزرگ، از مشوق‌های اقتصادی برای جلوگیری از کندشدن احتمالی اقتصاد جهانی استفاده کنند. کند شدنی که می‌تواند بر تقاضای نفت تاثیر بگذارد.

تا ساعت ۱۴:۱۳ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، با ۹ سنت یا ۰.۱۵ درصد افزایش، به ۵۹.۸۳ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۶ سنت یا ۰.۱۱ درصد بالا رفت و به ۵۶.۲۰ دلار رسید.

این در حالی است که در پایان معاملات دیشب، قیمت نفت برنت ۱.۸۸ درصد و نفت آمریکا ۲.۴۴ درصد جهش کرده بود.

آمریکا اعلام کرد که مجوز تجارت شرکت‌های آمریکایی با هوآوی، غول ارتباطات چین، را ۹۰ روز دیگر تمدید خواهد کرد، تا به این ترتیب آسودگی خاطری قبل از مذاکرات تجاری چین و آمریکا در ماه آینده، به وجود آید.

رشد بازارهای سهام در سراسر جهان، با افزایش انتظار ارائه مشوق‌های اقتصادی از سوی بانک‌های مرکزی، برای مقابله با کند شدن اقتصاد جهانی، هم باعث تقویت قیمت‌های نفت شد.

نظرسنجی رویترز از ۷ تحلیل‌گر نشان داد که احتمالا میزان ذخایر نفت انبارهای آمریکا، این هفته ۱.۹ میلیون بشکه کاهش یافته است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید