Performancing Metrics

بخش خصوصی امارات به پایین‌ترین سطح ۹ ساله خود رسید | اتاق خبر
کد خبر: 433394
تاریخ انتشار: 12 مهر 1398 - 19:49
در ماه سپتامبر رشد
رشد بخش خصوصی غیرنفتی امارات‌متحده عربی در ماه سپتامبر به پایین‌ترین سطح خود در ۹ سال اخیر رسید.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، رشد بخش خصوصی غیرنفتی امارات‌متحده عربی در ماه سپتامبر به پایین‌ترین سطح خود در ۹ سال اخیر رسید. در این ماه سفارشات جدید، رکورد پایین تازه‌ای به ثبت رساند که نشان داد تقاضا در حال کاهش یافتن است. 

شاخص اصلاح شده فصلی مدیران خرید امارات (پی‌ام‌آی) ای‌اچ‌اس مارکیت، که بخش‌های تولید و خدمات را در بر می‌گیرد، از ۵۱.۶ واحد در ماه آگوست، به ۵۱.۱ واحد افت کرد. 

هرچند بخش غیرنفتی امارات در محدوده رشد باقی ماند -اعداد بالای ۵۰ این شاخص نشان‌دهنده رشد هستند و اعداد پایین‌تر از ۵۰ به معنای انقباض می‌باشند- اما این ضعیف‌ترین رشد بخش غیرنفتی امارات از ماه می ۲۰۱۰ تا کنون بود. 

سفارشات جدید در پایین‌ترین سطح خود از زمان آغاز به کار این شاخص در بیش از ۱۰ سال گذشته، تا کنون، قرار دارند، که این نشان می‌دهد تقاضا در بخش غیرنفتی این کشور، بسیار پایین آمده است. هرچند تولید امارات نسبت به ماه گذشته رشد کرده است اما میزان آن نزدیک به پایین‌ترین سطح ۶ ساله باقی مانده است. 

رشد استخدام مثبت اما ضعیف بود. اکثر شرکت‌ها به دنبال کاهش تعداد شغل‌های خود در ماه گذشته، این ماه تعداد مشاغل را دست نخورده باقی گذاشتند. 

طبق داده‌های اولیه‌ای که توسط دولت منتشر شده است، اقتصاد امارات در سال ۲۰۱۸ با ۱.۷ روبرو شده بود. 

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید