Performancing Metrics

قیمت‌ها در بورس افت کرد | اتاق خبر
کد خبر: 435234
تاریخ انتشار: 25 آبان 1398 - 21:48
علی‌رغم رشد قیمت پالایشی‌ها، شدت عرضه در دیگر گروه‌ها سبب شد شاخص‌ کل بورس با ۲۰۸ واحد کاهش روبرو شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، امروز با باز شدن معاملات بورس اوراق بهادار تهران در دقایق اول شاخص کل مقداری رشد کرد، اما پس از آن تا پایان سال معاملات با شیب تقریبا ثابت با کاهش روبرو شد و در نهایت با ۲۰۸ واحد افت در تراز ۳۰۶ هزار و ۸۸۵ رسید.

شاخص کل هم وزن نیز با ۲۳۴ واحد کاهش عدد ۸۸ هزار و ۲۱۷ را تجربه کرد. شاخص آزاد شناور نیز با ۱۱۱۳ واحد کاهش به رقم ۳۵۷ هزار و ۲۶ واحدی رسید و شاخص بازار اول با ۳۱۳ واحد افت رقم ۲۲۲ هزار و ۳۸۲ را تجربه کرد. اما شاخص بازار دوم با ۳۰۸ واحد افزایش رقم ۶۲۷ هزار و ۶۳ واحدی را پشت سر گذاشت.

امروز پالایشی‌ها رهبر بازار شدند و سعی کردند شاخص‌های بازار را به سمت بالا هدایت کنند. از مهم‌ترین نمادهای این گروه می‌توان به پالایش نفت تهران، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت بندرعباس اشاره کرد که هر کدام به ترتیب ۲۴۰، ۱۸۰ و ۱۵۵ واحد تاثیر مثبت روی شاخص‌های بازار سرمایه داشتند.

این گروه امروز عمدتا با رشد قیمت مواجه شدند؛ به طوری که مجموعه گروه فرآورده‌های نفتی امروز شاهد معامله ۱۵۲ میلیارد سهم به ارزش ۱۱۳ میلیارد تومان بودند و جایگاه دوم را از نظر ارزش بازار به خود اختصاص دادند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ایران خودرو و پتروشیمی پارس نیز سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر کاهشی را روی شاخص‌های بازار داشتند. هر کدام از نمادهای یاد شده ۱۵۳، ۱۵۲ و ۱۰۸ واحد شاخص‌های بازار را با کاهش مواجه کردند.

امروز اکثر سهم‌ها در گروه خودرو با کاهش قیمت روبرو شدند؛ به طوری که اکثرا در این گروه سهم‌ها چهار درصد افت قیمت را تجربه کردند. در گروه خودرو و ساخت قطعات حجم معاملات به ۵۰۰ میلیون سهم و اوراق مالی رسید که ارزش آن رقم ۱۵۶ میلیارد تومان را به ثبت رساندند.

از دیگر گروه‌های بازار که ارزش قابل توجهی را به خود اختصاص داده‌اند می‌توان به فلزات اساسی اشاره کرد. در این گروه حجم معاملات به ۱۰۰ میلیون سهم و اوراق مالی رسید و ارزش معاملات رقم ۸۳ میلیارد تومان را تجربه کرد.

در بورس تهران ۱۱۹ سهم با رشد قیمت و ۲۳۱ سهم با افت روبرو شدند. همچنین در فرابورس ایران ۱۰۳ سهم با رشد و ۹۷ سهم با کاهش قیمت روبه‌رو بودند.

ارزش کل معاملات بورس به رقم ۱۲۶۱ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. همچنین تعداد معاملات این بازار به رقم ۳۴۳ هزار و ۶۶۵ رسید.

آیفکس نیز با حدود سه واحد رشد رقم ۳۹۳۵ را تجربه کرد و ارزش معاملات این بازار تا عدد ۶۵۷ میلیارد تومان بالا رفت. همچنین حجم معاملات فرابورس رقم ۹۳۸ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید