Performancing Metrics

طلا ارزان‌تر می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 437179
تاریخ انتشار: 23 دی 1398 - 18:31
قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر بهبود ریسک پذیری سرمایه گذاران و کاهش تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند، کاهش پیدا کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۴ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۵۵۶ دلار و ۱۰ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۵۵۷ دلار و ۱۰ سنت رسید.

بازارهای سهام آسیایی در آستانه امضای توافق تجاری محدود میان آمریکا و چین به بالاترین حد در ۱۹ ماه اخیر صعود کردند.

به گفته استفن اینس، استراتژیست ارشد در شرکت "اکسی تریدر"، ریسک پذیری در معاملات روز جاری باعث ورود سرمایه‌ها به بازارهای سهام و افت بیشتر قیمت طلا شده است.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا روز یکشنبه گفت: تعهدات چین در فاز اول توافق تجاری با آمریکا در طول فرآیند طولانی ترجمه اسناد که هفته جاری منتشر خواهند شد، تغییر نکرده است.

روزنامه وال استریت ژورنال گزارش کرده است که واشنگتن و پکن با مذاکرات نیم سالانه برای پیشبرد اصلاحات در هر دو کشور و حل اختلافات موافقت کرده اند که این موضوع به تسهیل بیشتر نگرانیها کمک کرده است.

قیمت طلا در سال میلادی گذشته تحت تاثیر مناقشه تجاری آمریکا و چین ۱۸ درصد رشد داشت.

دلار در آستانه امضای توافق تجاری آمریکا و چین، رشد کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر ساخت.

قیمت طلا هفته گذشته در بحبوحه تشدید تنشهای ژئوپلیتیکی حدود ۰.۷ درصد رشد کرده بود.

به گفته بنجامین لو، تحلیلگر شرکت "فیلیپ فیوچرز"، کاهش تنشهای ژئوپلیتیکی برای طلا از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار بوده است با این حال بازارها فعلا نسبت به تحولات ژئوپلیتیکی کاملا محتاط مانده‌اند.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز بر مبنای الگوهای فنی پیش بینی کرد هر اونس طلا مایل به شکستن حمایت در سطح ۱۵۴۶ دلار و عقب نشینی به سطح ۱۵۲۴ دلار است.

بر اساس گزارش رویترز، موجودی "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه ۰.۹ درصد کاهش پیدا کرد و به ۸۷۴.۵۲ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری تغییری نداشت و ۲۱۱۷ دلار و ۶۰ سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۸ دلار و پنج سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۹۷۵ دلار و ۴۴ سنت رسید.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید