Performancing Metrics

وکالت‌نامه‌های تنظیمی در زندان، رسمیت ندارد و پذیرفته نمی‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 441472
تاریخ انتشار: 3 اردیبهشت 1399 - 13:01
بانک مرکزی:
اداره مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم بانک مرکزی اعلام کرد: وکالت‌نامه‌های تنظیمی در زندان سند رسمی محسوب نشده و ارایه خدمات بانکی به نماینده به استناد وکالتنامه عادی مجاز نیست.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، وکالت‌نامه‌های تنظیمی در زندان به دلایل ذیل، سند رسمی محسوب نشده و ارائه خدمات بانکی به نماینده به استناد وکالتنامه عادی مجاز نیست.

طبق ماده ۱۹۹ آئین نامه اجرایی سازمان زندان‌ها، اخذ تائیدیه ناظر زندان برای گواهی امضا واثر انگشت زندانی صرفاً در خصوص مکاتبات عادی موضوعیت دارد لذا تأیید ناظر زندان باعث رسمی محسوب نمودن وکالت نامه نمی‌شود.

بر اساس ماده ۱۶۶ آئین نامه فوق الذکر تنظیم هرگونه سند معامله و قرارداد یا تعهدی که یک طرف آن محکوم باشد بایستی با اجازه قاضی ناظر زندان ودرصورت لزوم در زندان بوسیله یکی از سردفتران با شرایط عادلانه تر از سایر دفاتر انجام پذیرد لذا شرط حضور در دفتر اسناد رسمی جهت رسمیت یافتن سند تنظیمی ضرورت دارد.

با توجه به ماده ۵۲۰ قانون آ. د. ک در خصوص اعطای مرخصی ماهانه به زندانیان، زندانیان می‌توانند در ایام خارج از زندان با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی به تنظیم اسناد مورد نظر اقدام نمایند لذا صرف حضور در زندان مانع تنظیم سند در دفاتر اسناد رسمی نیست.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید