Performancing Metrics

آن شب قدری که گویند اهل خلوت، امشب است | اتاق خبر
کد خبر: 442404
تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1399 - 16:46
روزهای ماه رمضان به 18 رسید و امشب، موعد قدر است؛ شبی برتر از هزار سال؛ شب نزول قرآن؛ شب فریاد «فزت ورب الکعبه». امشب را باید از هر آن‌چه دنیوی است، دست شست؛ امشب ملائک فرود می‌آیند که بندگان خاص را بشارت دهند که رحمت خداوند نزدیک است.
 امشب را باید با نجوای علی در مسجد کوفه گذراند؛ امشب، شب «مولای یا مولای» گفتن است. این مهمانی نورانی، این سفره پربرکت، انگار بدون قدر چیزی کم دارد؛ میقاتی است برای آنان که در ابتدای رمضان، نیت احرام روزه کرده‌اند. امشب برای آنان که خوانده شده‌اند، از هر روزی نورانی‌تر است. چه زیباست بر درگاه خدا زانوی ادب زدن، پیشانی را به خاک گذاشتن و با صدای حزین و نفس پشیمان از خطاهای بزرگ و کوچک، «الغوث الغوث» خواندن. پروردگار من! ای که مرا دعوت کرده‌ای! دستم بگیر و جانم به آب نجات غسل ده که در غربت و هیاهوی زمین، خسته و رنجورم. تو را می‌خوانم ای معبود من، که ستایش مخصوص توست، ای عزیز شکست ناپذیر.
بازگشایی مساجد تنها برای شب‌های قدر است
حجت الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این خصوص گفت: تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا تنها برای بازگشایی مساجد کشور در شب‌های قدر است.همچنین شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور درباره برگزاری مراسم پرفیض لیالی قدر طی اطلاعیه ای تاکید کرد: مراسم معنوی قدر در سراسر کشور به جز استان‌های شدیدا درگیر برگزار می‌شود.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید