Performancing Metrics

ظریف: در مورد جنایت‌های آمریکا در منطقه با مقامات عراقی رایزنی می‌کنم | اتاق خبر
کد خبر: 445755
تاریخ انتشار: 29 تیر 1399 - 11:25
پس از ورود به بغداد
وزیر امورخارجه کشورمان اظهار کرد : در جریان سفر به عراق در مورد مسائل دوجانبه ، منطقه ای از جمله جنایت های آمریکا در منطقه با مقامات این کشور رایزنی و گفت‌وگو می‌کنم.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف بعد از ورود به بغداد ، در جمع خبرنگاران به تشریح اهداف سفر یک روزه خود به این کشور همسایه پرداخت.

وی با بیان این که بسیار خوشحال هستم که بعد از تشکیل دولت عراق و پیش از سفر آقای نخست وزیر«الکاظمی » به دعوت آقای روحانی به تهران، سفری به بغداد داشتهام، افزود:  البته سفر من به عراق از قبل هماهنگ شده بود و  این سفر فرصت خوبی را فراهم می‌کند که با توجه به سفر نخست وزیر عراق به تهران در روز سه شنبه ، هماهنگی‌های لازم برای این سفر  انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در جریان سفر به این کشور همسایه با تعدادی از مقامات عالی رتبه عراقی ، مسئولان  سیاسی این کشور  و همچنین  رئیس الحشد الشعبی رایزنی و گفت‌وگو می‌کنم، گفت : در جریان این سفر در مورد همکاری‌های دو کشور که در سفر آقای روحانی به عراق در مورد آن تصمیم گیری شده بود و همچنین پیرامون مسائل منطقه و جنایت‌های آمریکا از جمله به شهادت رساندن شهید قاسم  سلیمانی و ابومهدی المهندس و سایر همراهان شان  و همچنین  دیگر مسائل منطقه گفت‌وگو خواهیم کرد.

وی افزود : بعد از ظهر امروز به دعوت آقای  نیچروان بارزانی به اربیل سفر می‌کنم  تا با ایشان و تعدادی دیگر از مقامات اقلیم نیز رایزنی و گفت‌وگو کنم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید