Performancing Metrics

پروازهای ایران به ترکیه دوباره متوقف شد | اتاق خبر
کد خبر: 445787
تاریخ انتشار: 29 تیر 1399 - 19:36
در حالی که طی روزهای گذشته و براساس توافقات صورت گرفته پروازهای مسافری به مقصد ترکیه راه اندازی شده بود، مجددا متوقف شد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، طی ماه‌های گذشته و در پی شیوع ویروس کرونا پروازهای مسافری در دنیا متوقف شده و هواپیماهای بسیاری در این راستا زمین گیر شدند اما از حدود یک ماه گذشته بسیاری از کشورها در پی مذاکرات  و تفاهم‌های دو جانبه پروازهای خود را به مقاصد مختلف البته با در نظر گرفتن شروطی خاص و پروتکل‌های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مجددا راه اندازی کردند.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی امروز روز گذشته درباره راه اندازی پروازهای خارجی به ایران گفته بود شرکت‌های هواپیمایی قطر ایرویز و ترکیش ایرلاین پروازهای خود را به مقاصد مختلف از جمله ایران پس از هواپیمایی کشور امارات راه اندازی کردند.

وی درباره شرایط این پرواز نیز این گونه توضیح داد که هواپیمایی ترکیه داشتن گواهی سلامت و پر کردن به صورت خود اظهاری را به عنوان شروط خود در نظر گرفته و پروازهایش را به مقاصدی مانند تهران، اصفهان و شیراز آغاز کرده است.

در این راستا برخی ایرلاین‌های داخلی بلیت پرواز را به ترکیه را فروخته بودند اما شب گذشته سازمان هواپیمایی این کشور پرواز از ایران به ترکیه را تا اطلاع ثانوی متوقف کرد.

رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در اینباره گفت: در دوران شیوع ویروس کرونا، همه کشورها براساس وضعیت بهداشتی خودشان  برای راه اندازی یا توقف پروازهای خارجی‌شان تصمیمات مختلفی اتخاذ کرده‌اند و اخیرا ترکیه به خاطر شیوع این بیماری پروازها خارجی خود را برای برخی از کشورها از جمله ایران به تعویق انداخت.

وی با بیان این که ترکیه هنوز پروازهای خود را به ایران را شروع نکرده بود در پاسخ به سوالی مبنی بر این که تکلیف مردم بابت بلیت‌های که به مقصد ترکیه خریده‌اند چه می‌شود گفت: شرکت‌های هواپیمایی برابر مقررات عمل می کنند و مردم برای پیگیری این موضوع می‌تواند به آنها مراجعه کنند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید