Performancing Metrics

ظریف: بسیار به توافق با چین نزدیک هستیم | اتاق خبر
کد خبر: 445894
تاریخ انتشار: 1 مرداد 1399 - 15:38
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در مورد سند همکاری ایران و چین گفت: ما بسیار به توافق نزدیک هستیم و به طرف چینی گفتیم آمادگی داریم بر اساس سندی که بر مبنای پیش نویس ما ارائه دادند مذاکره بکنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان از نزدیک بودن توافق نهایی با چین خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از انتخاب، وزیر امور خارجه کشورمان افزود: اگنون به دلیل کرونا، هنوز مذاکرات نهایی اصولی انجام نشده است و لذا هیچ سندی معتبر نمی باشد و هیچ توافقی در هیچ موردی صورت نگرفته است.

 

ظریف تاکید کرد: ما بسیار به توافق نزدیک هستیم و به طرف چینی گفتیم سندی را بر مبنای پیش نویس ما ارائه دادند را آمادگی داریم که مذاکره بکنیم و نهایی بکنیم.

وزیر امور خارجه  ادامه داد: احساس ما این است که طی چند ماه می شود این سند را نهایی کرد و انشالله به امضا رساند و بعد از اون موارد قانونی از جمله تصویب در مجلس و سایر نهاده انجام خواهدشد و اطلاع رسانی به افکار عمومی شفاف خواهد بود کما اینکه تا الان اینگونه بوده است.

وی خاطرنشان کرد که مردم اطمینان داشته باشند این دولت و نه هیچ دولت دیگری یک وجب از خاک ایران را نه به کسی واگذار می‌کند و نه اجازه استفاده اختصاصی از یک وجب از خاک ایران را به کسی خواهد داد.

 
 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید