به گزارش اتاق خبر به نقل از فارس از آبادان، فریدون عباسی‌دوانی رییس کمیسیون انرژی مجلس ظهر امروز در نشست بررسی روند اجرایی فاز 2 پالایشگاه آبادان، اظهار کرد: متاسفانه مدیران با بستن ورودی دانشجو به دانشگاه قصد به تعطیلی کشاندن آن را دارند که هدف کمیسیون انرژی مجلس استمرار فعالیت دانشگاه نفت با مرکزیت آبادان است.

وی با بیان اینکه نگاه کمیسیون انرژی به دانشگاه نفت حاکمیتی است، عنوان کرد: وزارت نفت باید از تهران خارج و در یکی از استان‌های نفت خیز یا گازخیز مانند استان خوزستان و یا بوشهر متمرکز شود.

عباسی با اشاره به نامه‌ای که در 9 بند به وزارت نفت نوشته شده و در آن بر فعالیت واحد علوم انسانی وزارت نفت در تهران زیرنظر دانشگاه نفت آبادان تاکید شده است، گفت: موضوع  پذیرش دانشجوی خارجی از کشورهای منطقه  آمریکای جنوبی و آفریقا در دانشگاه نفت مورد تاکید است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به یکسان‌سازی حقوق و دستمزد در صنعت نفت، تصریح کرد: نظام حقوق و دستمزد در کشور دارای اشکال ساختاری است و کمیسیون‌های اقتصاد، بودجه و اجتماعی در راستای اصلاح آن اقدام کنند، معنی و مفهومی ندارد که حقوق و دستمزد با اجاره خانه تطابق نداشته باشد.

عباسی گفت: وزارت نفت بایستی توجه ویژه ای به مسائل بهداشتی، درمانی و رفاهی در مناطق نفت خیز داشته باشد، این روند که ثروت نفت از خوزستان خارج شود ولی مردم آن سودی از آن نبرند بایستی اصلاح شود.

وی عنوان‌کرد: وزارت نفت باید به مسائل فرهنگی در استان‌های نفت خیز و گازخیز توجه بیشتر و جدی‌تر کند.