Performancing Metrics

نوبخت: همدان کریدور راه‌آهن غرب کشور است | اتاق خبر
کد خبر: 446628
تاریخ انتشار: 13 شهریور 1399 - 17:56
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: همدان با داشتن ۲ خط آهن به عنوان کریدور راه‌آهن غرب کشور، پل ارتباط ریلی غرب و مرز (عراق) را شکل می‌دهد.

محمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در حاشیه سفر یک‌روزه خود به همدان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: دومین خط آهن استان همدان در سال ۱۳۹۶ و در دولت یازدهم به دست رییس جمهوری بهره برداری شد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر عملیات ساخت راه‌آهن همدان - سنندج نیز با سرعت زیاد در حال ساخت است.

نوبخت عنوان کرد: خط آهن کرمانشاه نیز که از ملایر گذر می‌کند، ارتباط نزدیکی به همدان دارد و به زودی اسلام‌آباد غرب و مرز عراق نیز به این خط آهن وصل می‌شود.

وی تاکید کرد: اتمام مسکن مهر در دسته ماموریت‌های دولت است و امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم بتوانیم این واحدهای مسکونی را کامل کنیم.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: عملیات ساخت ۶۰۰ هزار واحد مسکونی هم با عنوان طرح اقدام ملی و تولید مسکن برای ساخت مسکن در دولت آغاز شده و در سراسر کشور در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: علاوه بر مسکن روستایی، مسکن ویژه‌ای نیز با عنوان مسکن محرومان، برای شریف‌ترین و عزیزترین انسان‌هایی که از نظر مالی امکان ساخت مسکن را ندارند، در نظر گرفته شده است.

نوبخت خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در دست ساخت داریم که کلیدهای بیش از ۲۰ هزار واحد از آن‌ها را تحویل صاحبانشان داده‌ایم.

وی اضافه کرد: باقی مانده این مسکن ها نیز تا پایان سال جاری تحویل داده می‌شود.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید کرد: برای تکمیل این مجموعه، نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: همه این کارهای زیربنایی زمانی برای ما ارزشمند است که نیازهای مردمی که بنیانگذار انقلاب اسلامی هستند و رهبر معظم انقلاب به آن‌ها نگاه ویژه دارند را تامین کنیم.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در سفر یک روزه خود به همدان بعد از آغاز عملیات مسکن روستایی محرومان، از هشت هزار واحد مسکن روستایی آسیب دیده در سیل ۱۳۹۸ بهره‌برداری کرد.

بازدید از روند احداث بیمارستان اکباتان و حضور در جلسات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه نوبخت به همدان بود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید