Performancing Metrics

جاب آفر کانادا | اتاق خبر
کد خبر: 447901
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1400 - 12:42
مسلما در این روزها عبارت جاب آفر کانادا را به وفور شنیده‌اید. آیا اطلاعاتی درباره جاب آفر دارید؟ به‌دست آوردن جاب آفر یکی دیگر از روش‌هایی است که افراد را ترغیب به مهاجرت به کانادا می‌کند.

مسلما در این روزها عبارت جاب آفر کانادا را به وفور شنیده‌اید. آیا اطلاعاتی درباره جاب آفر دارید؟ به‌دست آوردن جاب آفر یکی دیگر از روش‌هایی است که افراد را ترغیب به مهاجرت به کانادا می‌کند. در سال‌های اخیر شاهد مهاجرت عده زیادی از ایرانیان به کشور کانادا بوده‌ایم.

به گزارش اتاق خبر، افراد این روزها به دنبال روش‌های مختلف برای مهاجرت به کانادا هستند. برای مهاجرت به کانادا روش‌هایی مانند تحصیل، ازدواج، شغل و غیره وجود دارد. جاب آفر کانادا یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور به روش شغلی محسوب می‌شود.

اگر شما هم به دنبال روش‌هایی برای مهاجرت به کانادا هستید و بهترین روش را مهاجرت از طریق فعالیت‌های شغلی می‌دانید، دریافت جاب آفر گزینه مناسبی برای شما محسوب می شود. در ادامه با ما همراه باشید که درباره این موضوع اطلاعات مفید و سودمندی را به طور مفصل در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

جاب آفر کانادا چیست؟

جاب آفر درواقع همان ویزای کاری کانادا است و ویزای کاری به دو دسته تقسیم می شود. نوع اول از ویزای کاری متعلق به افرادی است که به فکر راه‌اندازی کسب‌و‌کار و تجارت در کانادا هستند. این افراد با توجه به طرح تجاری که می‌خواهند در کانادا راه‌اندازی کنند درخواست ویزای کاری می‌دهند.

اما جاب آفر مربوط به افرادی می‌شود که از پیشنهادات شغلی که از جانب کشور کانادا ارائه می‌شود به عنوان ویزای کاری استفاده می‌کنند. این افراد شرایط شغلی که کشور کانادا درخواست داده است را بررسی می‌کنند و در صورت واجدالشرایط بودن اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

از آنجایی که شرایط تحصیل برای همه افراد فراهم نیست و از طرفی هزینه تحصیل در کانادا زیاد است مهاجرت از این روش مورد توجه عام قرار ندارد. مهاجرت از طریق ازدواج نیز امکان مهاجرت را تنها برای افراد خاصی فراهم می‌آورد.

این‌طور که به نظر می‌رسد بهترین، کم هزینه‌ترین و راحت‌ترین راه مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق فعالیت‌های شغلی است.

چگونه از کارفرمایان کانادایی جاب آفر کانادا دریافت کنیم؟

دریافت جاب آفر برای کانادا از روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که ما در این بخش به صورت کامل و مفصل شما را در جریان این روش‌ها قرار خواهیم داد.

دوستان و آشنایان

اگر شما اقوام، دوست یا آشنایی در کانادا داشته باشید، به راحتی این امکان برای شما فراهم است که از پیشنهاد‌های شغلی موجود در کانادا مطلع شوید. اشخاصی که با شهروندان کانادایی یا اشخاصی که اقامت دائم کانادا را دارند در ارتباط باشند برای یافتن شغل مناسب چند قدم از سایر افراد جلوتر هستند.

شما قادر هستید علایق و توانایی‌های خود را با دوستانتان در کانادا در میان بگذارید و از آنها بخواهید در صورت مشاهده پیشنهاد شغلی مناسب شما را در جریان قرار دهند.

LMIA

LMIA مجوزی است که وزارت کار و توسعه اجتماعی کانادا صادر می‌کند.  نیازهای اقتصادی کانادا از طریق وزات کار شناسایی می شوند. در مواردی که هیچ شهروند کانادایی یا اشخاصی که اقامت دائم دارند حاضر به انجام فعالیت مورد نظر نباشند، این سازمان از نیروهای خارجی برای این فعالیت استخدام می‌کند.

شما ممکن است خودتان از این موقعیت شغلی مطلع شوید یا مجددا از طریق یک دوست یا آشنایی که در کانادا زندگی می‌کند در جریان کار قرار بگیرید.

جستجو در سایت‌ها و شبکه‌های کانادایی برای دریافت جاب آفر کانادا

یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای دسترسی به جاب آفر جستجو در سایت‌ها و شبکه‌های کانادایی است. امروزه با دسترسی همه افراد به اینترنت و تکنولوژی‌های پیشرفته این امر بسیار ساده و آسان محسوب می‌شود. افراد قادر هستند در منزل خود بدون صرف زمان یا هزینه اضافی از آگهی‌های شغلی که به عنوان جاب آفر برای کانادا منتشر می‌شوند مطلع شوند.

آژانس‌های کانادایی

آژانس‌های کاریابی در کانادا وجود دارند که شما قادر خواهید بود با این آژانس‌ها تماس بگیرید و اطلاعات، توانایی‌ها و علایق خود را در اختیار آنها قرار دهید. اگر فعالیت شغلی مناسب با موقعیت شما در دسترس قرار بگیرد، این آزانس‌ها با شما تماس می گیرند و شما را از آگهی منتشر شده مطلع می‌سازند.

کارفرمایان کانادایی علاقه زیادی به کار با این آژانس‌ها دارند. این کارفرمایان اغلب به آژانس‌های کاریابی مراجعه می‌کنند و مشخصات افرادی را که در این آژانس‌ها ثبت نام کرده‌اند را مورد بررسی قرار می‌دهند. در شرایطی که خصوصیات و اطلاعات یک فرد توجه کارفرمایی را به خود جلب کند، از مسئول آژانس می‌خواهند که با شخص مورد نظر تماس بگیرند و شغل پیشنهادی آنها را به او اطلاع دهند.

اگر شخص متقاضی نیز از شرایط شغلی ایجاد شده راضی باشد، دعوتنامه شغلی برای او ارسال شده و به همین سادگی مقدمات مهاجرت این شخص فراهم می شود. درضمن توجه داشته باشید که هیچ هزینه‌ای به این آژانس‌ها پرداخت نکنید. کارفرمایان هزینه مربوط به این آژانس‌ها را پرداخت خواهند کرد.

کارفرمایان

ممکن است شما با جستجو در سایت‌ها و شبکه‌های کانادایی موقعیت شغلی یک شرکت یا موسسه را دوست داشته باشید. در چنین شرایطی چه کاری از دست شما برمی‌آید؟ شما به راحتی قادر خواهید بود شماره تماس یا ایمیل کارفرما را به‌دست آورید و با او تماس بگیرید یا به او ایمیل ارسال کنید.

در اغلب موارد با پاسخ سرد و کوبنده کارفرما روبرو خواهید شد! اما این به توانایی شما بستگی دارد که چطور شخص را قانع و متقاعد سازید که اندکی بیشتر برای شما وقت بگذارد و درباره شرایط، موقعیت و مهارت‌های شما بیشتر فکر کند.

درخواست های آنلاین

یک روش دیگر برای دریافت جاب آفر کانادا  مراجعه به سایت‌های آنلاین است. سایت‌هایی وجود دارند که در آنها این امکان برای شما فراهم است که فرم‌های موجود در این سایت‌ها را تکمیل کنید. پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده شما باید منتظر بمانید که در صورت ایجاد یک شرایط شغلی مناسب با شما تماس گرفته شود.

JOB BANK

از روش‌های دیگری که کمتر مورد توجه افراد است مراجعه به بانک‌های اطلاعاتی شغل‌های مختلف است. افراد به این دلیل کمتر از این روش استفاده می‌کنند که بسیاری از کارفرمایان شغل‌های پیشنهادی خود را در این بانک‌ها بارگذاری نمی‌کنند.

با وجود آژانس‌هایی که از کارفرمایان هزینه دریافت می‌کنند فرصت کمتری برای این بانک‌ها باقی می‌ماند.

LINKEDLN

استفاده از LINKEDLN برای دریافت جاب آفر کانادا یک روش کاربردی است. با توجه به اینکه هنوز عده زیادی با این روش آشنا نیستند چندان مورد استفاده کاربران قرار نگرفته است. LINKEDLN یک شبکه اجتماعی است که کارفرمایان و کارجویان قادر هستند برای خود در این شبکه حساب کاربری ایجاد کنند. این روش یک روش کاربردی و عالی است که اگر رایج شود، مشکل عده زیادی از کارجویان حل خواهد شد.

MONSTER و WORKOPOLIS

MONSTER و WORKOPOLIS دو سایت مشهور کانادایی برای کاریابی و دریافت جاب آفر کانادا محسوب می شوند.

گردشگری و جلب توجه کارفرمایان!

پیشنهاد ما به شما این است که به عنوان گردشگر وارد کشور کانادا شوید. طی مدت سفر خود وقت دارید که در دورهمی‌ها یا میهمانی‌هایی که کارفرمایان حضور دارند شرکت کنید و توجه آنها رابه خود جلب کنید.

البته در این مورد اگر دوست یا آشنایی در کانادا داشته باشید، تدارک مهمانی و جمع آوری افراد مختلف در کنار هم راحت‌تر خواهد بود. نگران نباشید اگر در کانادا هیچ آشنایی هم نداشته باشید، باز این اماکن برای شما فراهم است فقط کمی دشوارتر!

از نظر قانونی فعالیت‌های شغلی و کاریابی برای گردشگران ممنوع است. زمانی که شما به عنوان گردشگر وارد کانادا شدید باید همه تلاش خود را برای ملاقات با کارفرمایان مختلف به کار بگیرید. پس از ملاقات با کارفرمایان نوبت این می رسد که مهارت‌ها و علایق خود را به خوبی در معرض توجه قرار دهید.

کارفرمایان اگر علاقه، اشتیاق و پشتکار شما را برای کار در کانادا احساس کنند، مسلما شانس شما برای دریافت جاب آفر کانادا چندین برابر خواهد شد.

کار در کنار تحصیل

افرادی که هدفشان کار در کانادا است قادر خواهند بود از طریق تحصیل وارد این کشور شوند. کار برای دانشجویان خارجی در این کشور نیاز به مجوز ندارد. تنها ارائه کارت دانشجویی برای استخدام کافی است. کار در کنار تحصیل در کانادا به 3 شکل امکان‌پذیر است.

  • کار در محوطه دانشگاه؛
  • کار خارج از محیط دانشگاه؛
  • کار پس از فارغ‌التحصیلی.

اما نکته قابل توجه این است که شما به عنوان یک دانشجو برای انتخاب شغل و زمان کاری محدودیت خواهید داشت. زمانی که دانشگاه‌ها دایر هستند شما فقط قادر هستید 20 ساعت در هفته کار کنید. در ایام تعطیل نیز 40 ساعت کار برای شما در نظر گرفته می‌شود.

پس از فارغ‌التحصیلی شما به راحتی از مجوز کار در کانادا بهره‌مند خواهید شد. از این طریق اقامت دائم خود را نیز کسب می‌کنید؛ البته به شرط اینکه حداقل 8 ماه در کانادا تحصیل کرده باشید.

رزومه حرفه‌ای بسازید

برای مهاجرت به کانادا و دریافت جاب آفر کانادا لازم است بدانید یک رزومه حرفه‌ای کمک قابل توجهی به شما خواهد کرد که در سریع‌ترین زمان ممکن به شغل مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنید. زمانی که شما از روش‌های مختلف اقدام به دریافت جاب آفر می‌کنید، ضروری است که رزومه خود را در اختیار کارفرمایان قرار دهید.

هرچه این رزومه حرفه‌ای‌تر باشد شانس شما برای استخدام و دریافت دعوتنامه شغلی بیشتر خواهد شد. سعی کنید رزومه خود را بومی‌سازی کنید. این امر به این معناست که در رزومه اختصاصی که برای دریافت جاب آفر کانادا می‌سازید علایق و توانمندی‌های خود را متناسب با فرهنگ و نکات قابل توجه کارفرمایان کانادایی جهت‌دهی کنید.

دریافت جاب آفر کانادا به دلیل مهاجرت به این کشور!

تعجب نکنید درست متوجه شده‌اید! افراد زیادی مجوز اقامت دائم خود در کانادا را کسب کرده‌اند. این افراد ممکن از روش‌هایی مانند تحصیل یا ازدواج به اقامت دائم کانادا دسترسی پیدا کرده باشند. چیزی که واضح و صریح است این است که زندگی در هر جای دنیا نیاز به تامین منابع مالی دارد.

افرادی که اقامت دائم کانادا را به‌دست آورده‌اند پس از مدت خیلی کوتاهی به کانادا مهاجرت خواهند کرد. بنابراین این امر را ضروری می‌دانند که پیش از مهاجرت شغل و منبع مالی خود را در این کشور تامین کنند. چه راهی بهتر از جستجو برای جاب آفر کانادا وجود دارد؟

افراد بدون صرف زمان و هزینه اضافی قادر هستند به راحتی پیش از مهاجرت به کانادا پیشنهادات شغلی خود را دریافت کنند. پس از مهاجرت نیز این افراد خیالشان از بابت شغل و هزینه‌های زندگی در کانادا راحت است. همینطور لازم به ذکر است کارفرمایان نیز با اطلاع از اقامت دائم این افراد با اطمینان بیشتری شغل پیشنهادی خود را به آنها اعطا خواهند کرد.

همه روش‌های دریافت جاب آفر کانادا را امتحان کنید

دریافت جاب آفر از روش‌های بسیار متنوعی امکان‌پذیر است. اگر شما همه این روش‌ها را در کنار هم امتحان کنید، شانس شما برای رسیدن به جاب آفر مناسب بیشتر خواهد شد. همه این روش‌های ذکر شده نیاز به زمان دارند که برای ما ثمربخش واقع شوند.

در نتیجه چندین روش در کنار هم ممکن است موثرتر باشد. جاب آفر یک ویزای کاری است پس شما باید برای دریافت بهترین جاب آفر مهارت‌ها و توانایی‌های خود را افزایش دهید. با وجود مهارت‌های کارآمدتر و بهتر توجه کارفرمایان بیشتری به سمت شما جلب خواهد شد.

با دریافت جاب آفر چند قدم بیشتر با مهاجرت به کانادا و اقامت دائم فاصله ندارید. ناگفته نماند که بهبود شرایط زندگی از دیگر نتایج دریافت جاب آفر کانادا و مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید