Performancing Metrics

رکوردشکنی ارزش یوان چین در برابر دلار آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 448053
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1400 - 13:25
با تداوم افت ارزش دلار، ارزش یوان چین در برابر دلار آمریکا به بالاترین نرخ در سه سال اخیر رسید.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، یوان چین در برابر دلار آمریکا تقویت شد و نرخ برابری خود را به بالاترین سطح در ۳ سال اخیر رساند.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، یوان چین در برابر دلار آمریکا تقویت شد و نرخ برابری خود را به بالاترین سطح در ۳ سال اخیر رساند. این اتفاق در حالی می‌افتد که پس از انتشار گزارش اشتغال ناامیدکننده آمریکا در انتهای هفته گذشته دلار در حال افت است اما یوان با توجه به داده‌های اقتصادی قدرتمند چین تقویت شده است.

نرخ برابری یوان با دلار ۰.۳ درصد تقویت شد و به ۶.۴۱۱۴ واحد رسید. این به معنای این است که ارز چین همه افت‌های امسال خود را جبران کرده و به بالاترین سطح خود از ژوئن ۲۰۱۸ تاکنون رسیده است.

یوان همچنین در مقابل ارزهای دیگر جهان رشد کرد و حالا بهترین عملکرد خود در ۳ سال اخیر را در برابر ارزهای مهم جهان به ثبت رسانده است.

دلار در معاملات دیشب به پایین‌ترین سطح ۲ و نیم ماهه در برابر ارزهای مهم جهان رسید. سرمایه‌گذاران با گمانه‌زنی در مورد افزایش تورم آمریکا باوجود سیاست نرخ بهره پایین فدرال رزرو، نگران کاهش بیشتر ارزش دلار هستند. شاخص دلار تا ۹۰.۲۰۵ واحد پایین آمد که پایین‌ترین سطح این شاخص از ۲۵ فوریه تاکنون است.

پوند انگلیس در بیش از همه در برابر دلار رشد کرد و با جهشی ۱.۰۲ درصدی به نرخ برابری ۱.۴۱۳ واحد رسید.

 
 

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید