Performancing Metrics

عرضه محصولات کشاورزی در سامانه بازرگام | اتاق خبر
کد خبر: 451551
تاریخ انتشار: 16 بهمن 1400 - 17:09
برای حفظ بازار و آرامش‌بخشیدن به بازار مصرف، محصولات کشاورزی در سامانه بازرگام عرضه خواهد شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایلنا، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از عرضه محصولات کشاورزی در سامانه بازرگام خبر داد و گفت: در قرارگاه امنیت غذایی، تمهیدات گسترده‌ای برای حفظ بازار و آرامش‌بخشی بازار مصرف محصولات کشاورزی مردم اندیشیده شده است.

اسماعیل قادری‌فر، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در مورد "اقدامات وزارت جهاد کشاورزی برای تامین بازار و عرضه محصولات کشاورزی در سامانه بازرگام"، اظهار داشت: متاسفانه برخی التهابات موجود در بازار محصولات کشاورزی، دامن زدن توسط واسطه‌گران و سوداگران غیرمجاز است و باعث شده که ما به صورت مقطعی اخلال‌هایی را در بازار شاهد باشیم.

وی افزود: با دستور رئیس جمهور و پس از آن تشکیل جلسه فوق‌العاده قرارگاه امنیت غذایی که در بخشی از آن معاون اول رئیس جمهور نیز حضور داشت، دستوراتی ابلاغ شد که در این راستا تمهیدات گسترده‌ای برای حفظ بازار و آرامش‌بخشی بازار مصرف و ارازق عمومی مردم اندیشیده شد.

قادری‌فر با اشاره به اینکه سقف صادرات سیب‌زمینی در کشور از ۶۰۰ هزار تن مجاز عبور کرده است، افزود: بدون ممنوعیت صادرات و با وضع تعرفه صادراتی به فکر حفظ بازار داخل هستیم.

وی با بیان اینکه سیب‌زمینی به صورت گسترده در میادین تره‌‌بار با قیمت ۱۰ هزار تومان عرضه می‌شود، تصریح کرد: در سامانه بازرگام نیز از روز گذشته با قیمت ۹ هزار و ۸۰۰ تومان این محصول به فروش می‌رسد.

عرضه ۱۰ هزار تن برنج در هر یک از ۳ استان‌های شمالی

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستای ایران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عرضه برنج در کشور، گفت: با تمهیدات اندیشیده شده توسط قرارگاه امنیت غذایی مشکل عرضه برنج در کلانشهر تهران و شهر مقدس قم رفع شده است.

به گفته وی، همچنین عرضه ۱۰ هزار تن برنج مورد مصرف در هر یک از ۳ استان‌های شمالی و عرضه هوشمند برنج در تهران بزرگ و استان قم روز گذشته در سامانه بازرگام و سایر پلتفرم‌های حوزه دیجیتال که به ما کمک می‌کنند، شروع شده است.

کمبودی در ۲۵ قلم کالای اساسی وجود ندارد

قادری‌فر با تاکید بر اینکه هیچ کمبودی در بازار ارزاق عمومی در ۲۵ قلم کالای اساسی وجود ندارد، تصریح کرد: رصد لحظه‌ای و پایش روزانه در بازار توسط قرارگاه امنیت غذایی انجام می‌شود.

وی یادآور شد: وزیر جهاد کشاورزی نیز به شخصه پیگیر موضوع است و حتما امروز تمهیدات لازم اندیشده خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستای ایران بیان کرد: موضوع آرامبخشی به بازار و تنظیم بازار بخصوص در ایام پایانی سال، عید و ایام ماه مبارک رمضان نکته مهمی است که توسط همکاران ما در وزارت جهاد کشاورزی و همینطور قرارگاه امنیت غذایی و ستاد تنظیم بازار پایش می‌شود.

 
 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید