Performancing Metrics

امسال یک میلیارد لیتر سوخت مایع بیشتری به نیروگاه‌ها دادیم | اتاق خبر
کد خبر: 451656
تاریخ انتشار: 23 بهمن 1400 - 20:39
معاون وزیر نفت:
معاون وزیر نفت گفت: در زمستان امسال، یک میلیارد سوخت بیش از سال گذشته به نیروگاه‌ها تحویل شد و مشکل و چالشی در حوزه نیروگاهی وجود نداشت.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر ، جلیل سالاری مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی بعدازظهر امروز در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه‌ای نوسازی و تقویت ناوگان جاده‌ای درباره آخرین وضعیت سوخت‌رسانی زمستانی اظهار داشت: امسال یک میلیارد لیتر سوخت مایع بیشتری نسبت به سال گذشته به نیروگاه‌ها تحویل داده‌ایم که این اقدام در شرایطی انجام شد که ناوگان حمل سوخت مایع کشور در دولت گذشته تضعیف شده بود.

وی گفت: در حال حاضر شرکت‌های داخلی توانمندی برای تولید ناوگان حمل سوخت ایجاد شده‌اند که می‌توانند نیازهای کشور را برطرف کنند و عزم ما نیز بر استفاده و تکیه بر توانمندی داخلی متمرکز شده است.

LPG به سمت خوراک پتروشیمی و تکمیل زنجیره ارزش هدایت شود

سالاری گفت: در طرح جامع حمل و نقل و بهینه‌سازی مصرف انرژی یک مبحث مهم وجود دارد که ناظر به سبد حمل و نقل است، در حوزه استفاده از LPG در سبد سوخت نظرات متفاوتی وجود دارد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش افزود: از طرفی وضعیت صادرات LPG کشور نیز به صورتی است که در بازار جهانی با تخفیف‌ها ۱۵۰ دلاری به فروش می‌رسد. سیاست‌ها در حوزه ال پی جی را مشخص کردیم تا با توجه به قیمت‌های بازارهای جهانی، این محصول به سمت خوراک پتروشیمی و تکمیل زنجیره ارزش هدایت شود.

وی اظهار داشت: در سبد چرخه حمل‌ونقل، جهت‌گیری ما حرکت به سمت توسعه خطوط ریلی و خطوط انتقال فرآورده‌های نفتی است، امروز نیز یک گام رو به جلو برای نوسازی ناوگان حمل جاده‌ای برداشته می‌شود.

هدفگذاری کاهش میانگین سنی ناوگان جاده‌ای حمل سوخت

سالاری در پایان گفت: تفاهم‌نامه‌ای برای نوسازی ۴ هزار دستگاه در ناوگان حمل سوخت مایع در دست اجرا قرار گرفته است که امروز قرارداد ۵۰۰ نفتکش آن امضا شد، قصد داریم میانگین سنی ناوگان حمل سوخت را به ۱۰-۱۵ سال برسانیم.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید