Performancing Metrics

پایان امروز؛ آخرین مهلت ثبت کارتخوان‌ها در سامانه مالیاتی | اتاق خبر
کد خبر: 451713
تاریخ انتشار: 30 بهمن 1400 - 20:22
کارت‌خوان‌های بدون پرونده مالیاتی غیر فعال می‌شود
دارندگان کارت‌خوان و درگاه‌های پرداخت الکترونیک تا پایان امروز فرصت دارند دستگاه‌های کارتخوان درگاه‌های پرداخت الکترونیک خود را در سامانه مالیاتی ثبت کنند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اتاق ایران،دارندگان کارت‌خوان و درگاه‌های پرداخت الکترونیک تا پایان امروز فرصت دارند نسبت به اتصال دستگاه‌های کارتخوان درگاه‌های پرداخت الکترونیک خود به پرونده‌ مالیاتی‌شان در درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی اقدام کنند.

در راستای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، بانک مرکزی باید با همکاری سازمان مالیاتی نسبت به ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان بانکی یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی اقدام کند.

با اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی کلیه اشخاص دارای ابزار پرداخت‌های بانکی می‌توانند با ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی، فهرست تمامی دستگاه‌های کارت‌خوان بانکی و یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی خود را مشاهده و نسبت به الصاق آنها به پرونده‌های مالیاتی قبلی و یا تشکیل پرونده مالیاتی جدید اقدام کنند.

از آنجا که تمامی دستگاه‌های کارت‌خوان بانکی و یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی که متناظر با پرونده مالیاتی نباشند، بانک مرکزی نسبت به غیرفعال کردن آن‌ها اقدام می‌کند، دارندگان کارت‌خوان تا پایان روز شنبه ۳۰ اسفند فرصت دارند به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی مراجعه و اقدامات لازم را انجام دهند.

طبق گزارش سازمان امور مالیاتی تاکنون صاحب تقریبا ۴ میلیون و ۶۳۷ هزار دستگاه کارت‌خوان یا درگاه پرداخت الکترونیک درخواست اتصال به پرونده مالیاتی داده‌اند و همچنین درخواست غیرفعال شدن دو میلیون و ۵۹۵ هزار کارتخوان نیز ثبت شده است. بنابراین، تاکنون ۷ میلیون و ۲۳۲ هزار دستگاه کارت‌خوان و یا درگاه پرداخت الکترونیک در درگاه ملی سازمان امور مالیاتی تعیین تکلیف شده‌اند.

بر اساس اعلام محمد برزگری، رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی پس از اتمام مهلت تا پایان امروز اولین اقدام این است که فهرست کارت‌خوان‌هایی که به پرونده مالیاتی متصل نشده‌اند برای غیرفعال کردن دستگاه‌ها به بانک مرکزی ابلاغ می‌شود و در قدم بعدی، این افرادی که به سازمان امور مالیاتی برای اقدام لازم مراجعه نکردند و نسبت به آن‌ها شائبه فرار مالیاتی وجود دارد، اسامی و اطلاعات آن‌ها به منظور مبارزه با فرار مالیاتی مورد بررسی بیشتر قرار خواهد گرفت.

بر اساس اطلاعات موجود تاکنون معادل ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار کارت‌خوان که صاحبان آنها فوت شده‌اند و یا تراکنش آنها صفر بوده از سوی بانک مرکزی غیرفعال شده است و حسب اعلام بانک مرکزی ۱۰ میلیون و ۶۸۰ هزار دستگاه کارت‌خوان فعال در کشور داریم.

 
 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید