Performancing Metrics

تعطیلی عجیب نانوایی‌های بربری در ماه رمضان / می‌گویند بربری نماد صبحانه است! | اتاق خبر
کد خبر: 452089
تاریخ انتشار: 15 فروردین 1401 - 18:38
رئیس اتحادیه نانوایان ارومیه می‌گوید: از روز گذشته نانوایی‌های بربری در صبح تعطیل شدند و شنیده شده، چون نان بربری به نوعی نماد صبحانه است، در ماه رمضان در شیفت صبح باید تعطیل باشند.
به گزارش اتاق خبر، به نقل از انتخاب، عضو شورای شهر ماکو در آذربایجان غربی به رویداد۲۴ خبر داده که یکی از نهادها در شهرستان ماکو دستور داده چون نان بربری نماد صبحانه است، در ماه رمضان در شیفت صبح باید تعطیل باشند.

روز گذشته دادستان کل کشور اعلام کرد که با روزه‌خواری در ملاءعام باید برخورد کرد و در نامه‌ای به فرمانده نیروی انتظامی نیز برخورد با روزه‌خواران ابلاغ شد، اما ظاهرا این دستور، برای برخی بسیار خوش آمده و تا بالاترین حد آن پیش رفته‌اند؛ چنانچه خبرهای از شهرستان ماکو رسیده که نشان می‌دهد نانوایی‌های بربری با ابلاغیه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، در شیفت صبح در ماه رمضان تعطیل شده‌اند، چراکه نان بربری در شهرهای آذری نماد صبحانه است!!

الله‌وردی حسن زاده رئیس اتحادیه نانوایان ارومیه هم خبر را تایید کرده و گفته «در ماه رمضان پخت نان لواش طبق روال قبلی از ساعت ۶ صبح تا اتمام سهمیه ادامه خواهد داشت و واحدهای نانوایی بربری، نان روغنی و سنگک نیز موظف هستند از ساعت ۱۵ بعد از ظهر تا نیم ساعت قبل از افطار اقدام به پخت نان کنند.»

این یعنی پخت نان لواش ایرادی ندارد، اما نان بربری و روغنی و سنگگ ایراد دارد!! برای پیگیری ماجرا با حجت پام عضو شورای شهر ماکو گفت‌وگو کردیم.

او  می‌گوید: از روز گذشته نانوایی‌های بربری در صبح تعطیل شدند و شنیده شده چون نان بربری به نوعی نماد صبحانه است، در ماه رمضان در شیفت صبح باید تعطیل باشند. اعلام شده این ابلاغیه از سوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوده است.

وی ادامه داد: من پرس و جو کردم و متوجه شدم مثل اینکه چندسال است که این مصوبه ابلاغ شده است، اما در اجرای آن تعلل می‌شد. اما امسال دیگر مصوبه را اجرایی کرده‌اند اما واقعا نمی‌دانم هدفشان از این موضوع چیست. ولی اعتراض‌ها خیلی زیاد شده است و گفته‌اند شاید فردا نانوایی‌های بربری را باز کنیم.

وی با بیان اینکه ممکن است این اتفاق سلیقه‌ای بوده باشد، گفت: حتی اگر سلیقه‌ای هم بوده، ولی این اتفاق اجرایی شده و هیچ نانوایی بربری از صبح باز نیست و از سوی اصناف به آن‌ها گفته‌اند به هیچ عنوان نمی‌توانید در شیفت صبح کار کنید و آن‌ها را به جریمه سنگین و پلمپ کردن نانوایی تهدید کرده‌اند.

عضو شورای شهر ماکو ادامه داد: مردم آنقدر به من زنگ و پیامک می‌زنند و واقعا نمی‌دانم باید چه جوابی به آنها بدهم! خیلی از مردم از اورمیه و خوی هم پیام می‌دهند و می‌گویند در آنجا هم همین وضعیت در حال اجرا است و واقعا وضعیت عجیبی است.

 
 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید