Performancing Metrics

کوه صُفه اصفهان محل مناسبی برای توسعه نیروگاه‌های بادی است | اتاق خبر
کد خبر: 452835
تاریخ انتشار: 4 تیر 1401 - 09:35
مدیر بهینه سازی، نگهداری و تعمیرات معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: کوه صُفه این کلانشهر محل مناسبی برای توسعه نیروگاه‌های بادی و استفاده از برق تولیدی آن در زیرساخت های شهری است.

 به گزارش اتاق خبر به نقل از سید مهدی حسینی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اکنون یک  دستگاه توربین بادی در محل کوه اصفهان با توان تولید ۶۰۰ کیلو وات قرار داد و قابلیت نصب دستکم یک توربین دیگر در این مکان وجود دارد.

وی اضافه کرد: از لحاظ موقعیت و به ویژه وزش باد، کوه صفه مکان مناسبی برای تولید برق از انرژی بادی است و می‌توان انرژی تولیدی را برای مصارف مختلف از جمله شهری اختصاص داد.

مدیر بهینه سازی، نگهداری و تعمیرات خدمات شهری شهرداری اصفهان ادامه داد: این نهاد برای توسعه تولید برق از انرژی‌های تجدید پذیر بویژه خورشید و باد برنامه ریزی کرده است تا هرچه بیشتر به مباحث محیط زیستی اهمیت داده شود.

حسینی، مصرف برق سالانه شهرداری و سازمان‌های زیرمجموعه آن را ۹۳ هزار مگاوات ساعت اعلام و خاطرنشان کرد: بالغ بر ۲ درصد از این رقم از انرژی‌های تجدید پذیر تامین می‌شود و بر طبق برنامه ریزی‌ها در یک افق پنج ساله ۲۵ درصد از برق مصرفی در امور شهری را از انرژی های پاک استحصال خواهیم کرد.

وی اظهارداشت: مدیریت شهری اصفهان اکنون از توان ۳۰ نیروگاه خورشیدی در مقیاس متوسط و کوچک بهره می‌برد و توسعه آن از جمله مباحث جدی و ضروری است.

کوه صُفه با ارتفاع ۲ هزار و ۲۵۷ متر در جنوب این کلانشهر یکی از تفرُجگاه‌های اصلی مردم اصفهان است.

کلانشهر اصفهان افزون بر ۲ میلیون نفر جمعیت و ۱۵ منطقه شهرداری دارد

نظرات
ADS
ADS
پربازدید