Performancing Metrics

ایرانشهر | اتاق خبر
کد خبر: 453331
تاریخ انتشار: 20 تیر 1401 - 07:36
تفاهم نامه افزایش همکاری‌های هوایی ایران و قطر، در تهران به امضا رسید. به گزارش ایلنا، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت:

پیشنهاد پارک هواپیماهای قطری در ایران طی جام جهانی

 به گزارش اتاق خبر به نقل از تعادل :تفاهم نامه افزایش همکاری‌های هوایی ایران و قطر، در تهران به امضا رسید. به گزارش ایلنا، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: محمد فالح الهجری رییس سازمان هواپیمایی کشوری قطر با کاپیتان محمد محمدی‌بخش در خصوص استفاده از ظرفیت‌های هوایی ایران در بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲، دیدار و گفت‌وگو کرد. میراکبر رضوی اظهار کرد: پس از انجام دو دوره مذاکرات در خصوص افزایش همکاری‌های دو جانبه حمل و نقل هوایی میان ایران و قطر در شهر دوحه و جزیره کیش، صبح روز جمعه 17 تیرماه، با سفر رییس سازمان هواپیمایی کشوری قطر به تهران، تفاهم‌نامه و قرارداد همکاری بین روسای سازمان هواپیمایی کشوری دو کشور به امضا رسید. وی افزود: در تفاهم نامه مذکور استفاده از ظرفیت‌های حمل و نقل هوایی ایران در بازی‌های جام جهانی 2022، به امضا رسید و اهداف صنعت حمل ونقل هوایی ایران براساس رهنمودهای وزیر محترم راه و شهرسازی مورد تاکید و لحاظ شد. رضوی تصریح کرد: در این تفاهمنامه، تردد تماشاگران بازی‌های جام جهانی از جانب شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و همچنین افزایش پروازهای ایران بنا به درخواست و ظرفیت طرف ایرانی مورد موافقت قرار گرفت. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، ادامه داد: همچنین موضوع لغو روادید اتباع خارجی که تمایل به بازدید یا اقامت در جزیره کیش در دوره بازی‌های جام جهانی را دارند، به طرف قطری اعلام شد. وی افزود: با توجه به ترافیک فرودگاهی دوحه، ایران آمادگی خود را جهت پارک و اقامت هواپیماهای این کشور در فرودگاه‌های بندرعباس، کیش، قشم و بوشهر اعلام کرد. رضوی تصریح کرد: همچنین در پی اجرایی شدن FIR جدید دوحه (مرز هوایی دو کشور)، تفاهم نامه تبادل ترافیک هوایی با رعایت نکات فنی و آموزشی نفرات مراقبت پرواز بین دوحه و تهران به امضا رسید.

پروازهای بازگشت حجاج از 23 تیر‌ تا 7 مرداد

مسوول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: پروازهای برگشت حجاج از روز پنجشنبه 23 تیر آغاز خواهد شد و تا روز جمعه 7 مرداد ادامه دارد.غلامرضا رستمیان در گفت‌وگو با فارس، درباره عملیات پرواز‌ی برگشت حجاج به کشور، اظهار داشت: پروازهای برگشت حجاج از 23 تیر روز پنج‌شنبه هفته جاری آغاز خواهد شد و تا روز جمعه 7 مرداد ادامه خواهد داشت. وی ادامه داد: ‌پروازهای رفت حجاج، از 18 فرودگاه کشور با احتساب فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) انجام شد و پروازهای برگشت نیز به همین فرودگاه‌ها است. مسوول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ادامه داد: در این مدت 39600 حاجی در قالب‌ 162 پرواز به خانه خدا اعزام شدند و پروازهای برگشت نیز به همین میزان خواهد بود. رستمیان ادامه داد: در پروازهای روز 23 تیر‌، زوار تبریزی و کرمانی‌ به کشور برمی‌گردند و در بعدازظهر همان روز نیز پرواز برگشت به فرودگاه امام خمینی (ره) خواهیم داشت. وی اظهار کرد: آخرین پرواز برگشت حجاج که روز 7 مرداد خواهد بود به فرودگاه زاهدان انجام می‌شود. رستمیان گفت: در 5 روز ابتدایی پروازهای برگشت حجاج بازگشت زائران از جده خواهد بود و در روزهای بعد بازگشت از مدینه به کشور ما انجام می‌شود. مسوول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اضافه کرد: امسال همه پروازهای حج توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام شد و ایرلاین سعودی در پروازهای حج ما مشارکت نداشت، ضمن آنکه متوسط تأخیرات پروازی ما حدود یک ساعت بود که با توجه به اینکه همه پروازها بر عهده ایران‌ایر بود مطلوب ارزیابی می‌شود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید