Performancing Metrics

فرانسه: احتمال قطع کامل واردات گاز روسیه جدی است | اتاق خبر
کد خبر: 453373
تاریخ انتشار: 21 تیر 1401 - 09:27
وزیر دارایی فرانسه اعلام کرد که این کشور خود را برای توقف کامل واردات گاز از روسیه که "محتمل ترین سناریو" است، آماده می‌کند.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه اعلام کرد که این کشور خود را برای توقف کامل واردات گاز از روسیه که "محتمل ترین سناریو" است، آماده می‌کند.

لومر در حاشیه کنفرانسی در جنوب فرانسه گفت: من فکر می کنم که قطع کامل گاز روسیه یک احتمال جدی است... و ما باید برای این سناریو آماده شویم.

وی گفت: نادیده گرفتن این سناریو کاملاً غیرمسئولانه خواهد بود. ما تقریباً در حال حاضر به این مرحله رسیده‌ایم.

به گفته وزیر، اولین خط دفاعی برای خانوارها و مشاغل کاهش مصرف انرژی است، سپس ساخت زیرساخت های جدید مانند یک نیروگاه شناور است که می تواند محموله های گاز طبیعی مایع (LNG) از خارج از کشور را مجدداً به گاز تبدیل کند.

لومر در ادامه تأکید کرد که پاریس همچنین به دنبال شرکت‌ها است تا ببیند کدام یک می‌توانند در صورت لزوم ظرفیت تولید خود را کاهش دهند تا در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند.

بر اساس این گزارش، فرانسه با وجود اینکه نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر به گاز روسیه وابسته است، در حال آماده سازی برنامه های اضطراری بوده است. طبق گزارش ها، حدود 17 درصد از کل عرضه فرانسه از روسیه تامین می شود.

هفته گذشته، تحقیقات انجام شده توسط مرکز تحقیقات انرژی و هوای پاک (CREA) نشان داد که فرانسه بزرگترین واردکننده گاز طبیعی مایع روسیه در جهان در سال 2022 بوده است.

داده‌ها نشان می‌دهد که این کشور در دوره کوتاه مدت آوریل تا مه، در حدود 900 میلیون یورو (940 میلیون دلار) گاز LNG، نفت خام و فرآورده های نفتی وارد کرده است.

اوایل این ماه، شرکت نورد استریم AG وابسته به گازپروم اعلام کرد که خط لوله نورد استریم 1 را که یک جریان اصلی گاز به اروپاست، به مدت ده روز برای تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده سالانه تعطیل خواهد کرد. این اپراتور تأکید کرد که توقف قبلاً با همه شرکا توافق شده بود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید