Performancing Metrics

نیجریه جای گاز روسیه را در اتحادیه اروپا می‌گیرد | اتاق خبر
کد خبر: 453760
تاریخ انتشار: 2 مرداد 1401 - 11:04
اتحادیه اروپا به دنبال دریافت گاز بیشتر از نیجریه برای آمادگی در برابر کاهش بیشتر عرضه از سوی روسیه است.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از ایسنا، متیو بالدوین، معاون مدیرکل دپارتمان انرژی کمیسیون اروپا اعلام کرد نیجریه امنیت در منطقه نیجر دلتا را بهبود بخشیده و قصد دارد خط لوله ترانس نیجر را پس از اوت بازگشایی کند که صادرات گاز بیشتری به اروپا را به دنبال خواهد داشت.

بالدوین به رویترز گفت: اتحادیه اروپا ۱۴ درصد از کل LNG مورد نیازش را از نیجریه وارد می‌کند و پتانسیل دو برابر شدن این واردات وجود دارد.

دزدی و خرابکاری در خطوط لوله، در تولید نفت و گاز نیجریه مانع ایجاد کرده و باعث شده است پایانه شرکت نیجریه ال ان جی در جزیره بانی با ۶۰ درصد ظرفیت، فعالیت کند.

به گفته بالدوین، اگر این ظرفیت به ۸۰ درصد برسد، در این صورت LNG بیشتری وجود خواهد داشت که به صورت محموله‌های تک وارد اروپا شود.

مقامات نیجریه از مقامات اروپایی خواسته‌اند در پایان اوت مذاکرات بیشتری انجام دهند زیرا بر این باورند که می‌توانند پیشرفت واقعی در این زمینه انجام دهند.

شرکت نیجریه ال ان جی متعلق به شرکت ملی نفت نیجریه، شل، توتال انرژیز و اِنی است.

اروپا در تلاش برای پر کردن مخازن گاز پیش از فرا رسیدن زمستان و ایجاد ذخایر کافی برای اجتناب از بحران در صورت محدود شدن بیشتر عرضه از سوی روسیه به تلافی تحریم‌های اتحادیه اروپا بر سر جنگ در اوکراین است. کمیسیون اروپا اعلام کرده است کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید استفاده از گاز را در فاصله اوت تا مارس به میزان ۱۵ درصد کاهش دهند. این میزان کاهش، در ابتدا داوطلبانه خواهد بود اما اگر کمیسیون اروپا وضعیت اضطراری اعلام شود، اجباری می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، نیجریه سال میلادی گذشته ۲۳ میلیارد متر مکعب گاز به اتحادیه اروپا صادر کرد اما این آمار طی سالهای گذشته کاهش پیدا کرده است. این بلوک در سال ۲۰۱۸ حدود ۳۶ میلیارد متر مکعب LNG از نیجریه خریداری کرده بود.

جریان گاز روسیه از خط لوله نورد استریم پنج شنبه هفته گذشته پس از یک وقفه ۱۰ روزه که برای انجام تعمیرات معمول بود، ازسرگرفته شد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه یک روز پیش از این که فعالیت نورد استریم ازسرگرفته شود، گفته بود: شرکت گازپروم می تواند جریان گاز به اروپا از طریق این مسیر را به دلیل پیشرفت کند تعمیرات توربینهای گازی در ایستگاههای کمپرسور، به میزان بیشتری کاهش دهد.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید