Performancing Metrics

تصویب دسترسی دستگاه ها به نماینده حقوقی تا یکماه آینده | اتاق خبر
کد خبر: 453928
تاریخ انتشار: 15 مرداد 1401 - 11:14
در جریان بررسی طرح دسترسی دستگاه ها به نماینده حقوقی در مجلس، نمایندگان درباره شرایط نماینده حقوقی و سازوکار آن در کارگروه به جمع بندی هایی رسیدند و این طرح تا یکماه آینده در صحن کمیسیون بررسی خواهد شد تا پس از آن به صحن علنی مجلس ارسال شود.

 به گزارش اتاق خبر به نقل از اقتصادآنلاین _ صبا نوبری؛ به دنبال بررسی جزییات طرح دسترسی دستگاه‌ها به نماینده حقوقی در مجلس، محمد تقی نقدعلی در این رابطه به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: ما این طرح را را روز چهارشنبه در جلسه کارگروه قطعی کردیم و ماده واحده و حدود ۶ تبصره مصوب شد و در آینده نزدیک به صحن کمیسیون خواهد آمد تا آماده ارسال به صحن علنی شود.

وی ادامه داد: همه شرکت‌های خصوصی اعم از اینکه فعالیت اقتصادی بکنند یا نه مجاز شدند که نماینده حقوقی داشته باشند. همچنین در همه پرونده‌ها و همه مقاطع چه بدوی و چه تجدیدنظری اجازه ورود دارند و محدودیتی وجود ندارد.

این نماینده افزود: شرط نماینده داشتن لیسانس حقوق یا فوق لیسانس و یا سطح ۲ حوزه تعیین شد؛ همچنین برای نمایندگی حقوقی شرکت‌های دولتی دوسال سابقه کار در دفاتر حقوقی لازم است. رشته‌های غیرحقوقی هم برای نمایندگی مجاز نیستند.

به گفتی نقدعلی نماینده در شرکتی که کار می‌کند باید استخدام شود و براساس اساسنامه شرکت، مقام تعیین شده شرکت باید صلاحیت‌های نماینده حقوقی‌ را تعیین کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: وکیل اگر بخواهد نماینده حقوقی شود اشکالی ندارد اما شرط استخدامی وجود دارد و منعی ندارند که استخدام شوند اما دیگر نمی‌توانند استخدام جای دیگری شود. همچنین در صورت خروج از یک شرکت تا ۵سال نمی‌تواند علیه شرکت قبلی که در آن مشغول بوده پرونده‌ای را قبول کند.

نقدعلی در رابطه با زمان بررسی نهایی این طرح در  مجلس نیز‌ گفت: نوبت‌های صحن بسیار متراکم است ولی احتمالا تا یکماه آینده در صحن کمیسیون تصویب شده و برای بررسی زودتر در صحن علنی در قالب ماده ۱۰۰ امضای نمایندگان را جمع خواهیم کرد.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید