Performancing Metrics

انواع مدل های پله دوبلکس | اتاق خبر
کد خبر: 453949
تاریخ انتشار: 17 مرداد 1401 - 16:46
این نام به راه پله هایی گفته می شود که مختص به واحد های دوطبقه ای است که از بخش داخلی با هم ارتباط دارند یا ویلاهای دوبلکسی که دارای دو طبقه هستند...

این نام  به راه پله هایی گفته می شود که مختص به واحد های دوطبقه ای است که از بخش داخلی با هم ارتباط دارند یا ویلاهای دوبلکسی که دارای دو طبقه هستند پس  حال که معنی دوبلکس را کمی بهتر درک کردید برویم به سراغ انواع مدل های پله دوبلکس که از لحاظ ظاهری به مدل های گوناگونی تقسیم خواهند شد مثل تک محور کنسولی یا دو محور ورق، دو محور باکس، راه پله معلق، پله های ترکیبی، تیرآهنی و مفصلی که هر کدام از این مدل ها هم زیر شاخه هایی از نوع هایی متنوع خواهند داشت.مثلا دو محور باکس خودش چندین نوع می باشد باکس بلند و باکس کوتاه و بلند یا راه پله مفصلی اگر با قوطی یا پروفیل ساخته شده باشد می گوییم پروفیلی و اگر با لوله اجرا شده باشد خواهیم گفت لوله ای.

اگر در اکثر طرح های گردون راه پله مفصلی از لوله ساخته خواهد شد به دلیل چرخش بهتر لوله نسبت به قوطی آهنی آیا می دانید که اکثر انواع مدل های پله دوبلکس ابتدا از آهن ساخته شده اند و بعد به وسیله تزئینات تغییر چهره داده و به شکل هایی همچون چوبی یا بتنی و یا شیشه ای در خواهند آمد پس اگر راه پله گرد شما به وسیله چوب کاور شده باشد به صورت کامل نام آن فارغ از مدل و طرح انتخابی می شود پله گرد چوبی به دلیل اینکه سازندگان پله گرد آهنی خودشان در کار چوب هم فعالیت می کنند لااقل برای کاور کردن راه پله های خود هیچ گونه اعتراضی به این شیوه نام گذاری ندارند. در غیر این صورت این نحوه نامگذاری کاملا اشتباه می باشد و باید گفت پله دوبلکس فلزی با کاور چوبی.

پله دوبلکس دورلوله:

این راه پله یکی از انواع مدل های پله دوبلکس فلزی می باشد که هم با آهن و استیل ساخته می شود که هر کدام به صورت جداگانه مزیت های خاص خودشان را دارند در مدل استیل درخشندگی و مقاومت بالا در برابر رطوبت و زنگ زدگی زبان زد همه می باشد.ولی مدل آهنی هم در تنوع بالای طرح استفاده از رنگ های شاد و متفاوت از یکدیگر و قیمت پله مارپیچ ارزان تر از سایر مدل های دیگر معروف می باشد به این معنی که مدل آهنی پله گرد دورلوله تقریبا از لحاظ قیمتی یک دوم مدل استیل قیمت گذاری شده است با اینکه طرح به کاربرده شده در آن بسیار کاربرتر و زیباتر می باشد و از لحاظ مقاومت هم به دلیل وجود جوش های استانداردی که از طرف سازنده داده می شود بهتر عمل کرده است.

مدل آهنی دورلوله ارزان ترین و کم جا ترین مدل در بین انواع مدل های پله دوبلکس می باشد.که حتی در یک فضای 120سانتی متر در 120سانتی متر قابل اجرا می باشد.به شرط تردد و رفت و آمد کاربران به صورت راحت و بدون مشکل.

پله مارپیچ دو محور ورق:

بیشترین استفاده  از این مدل می باشد و برخی از کارفرمایان نام پله گرد را از این طرح دو محور ورق یاد گرفته اند دارای وزنی تقریبا بین 350کیلوگرم تا 450کیلوگرم می باشد. و در مکان هایی با ارتفاع کم کاملا بدون لرزش عمل خواهد کرد. و از لحاظ قیمتی هم در رنج متوسط و رو به پایین قرار دارد که بالا و پایین شدن قیمت دو محور ورق بستگی به ضخامت ورق شاسی و تریال قوطی های کف پله خواهد داشت و در اکثر مواقع به دلیل ضخامت کم شاسی به وسیله چوب تشکیل باکس داده می شود و این باکس چوبی همانند باکس های آهنی ضد لرزش عمل نمی کند. و فقط برای بالا بردن زیبایی هر چه تمام تر اجرا می شود. و در انتها نام آن پله دوبلکس چوبی می شود.

راه پله گرد دو محور باکس:

ورق های شاسی به صورت دوبل و توخالی ساخته می شوند و درون این باکس توخالی تسمه هایی به هم بافته شده وجود دارد که اگر توسط سازنده ای همچون پله گرد نوربخش اجرا شود یعنی به صورت کاملا مهندسی مطمئنا راه پله دوبلکس شما بدون لرزش می باشد علاوه بر مقاومت بالا در این راه پله ما باید به زیبایی آن هم اعتراف کنیم. و عمده دلیل استفاده از پله باکسی این است که کارفرما می خواهد راه پله دوبلکس خود را به صورت ترکیبی بسازد یعنی شاسی از آهن و کف پله ها از چوب نرده پله دوبلکس از شیشه و بهترین گزینه برای قراردادن و جایگذاری نرده شیشه ای بر روی پله گرد تشکیل شاسی آن به صورت باکس های زوار دار یا همان باکس هایی که از بالا شیار دارند و علت به وجود آوردن این شیار هایی که عمدتا عمقشان بین 8الی 12سانتی متر می باشد.جای دادن نرده شیشه ای مطابق با زاویه شاسی آهنی و قرار گرفتن درون همین شاسی پس پیشنهاد ما به شما این است که قبل از سفارش پله گرد خود به هر سازنده ای از قبل طرح و مدل نرده خود را هم بازگو کنید.

تا سازنده پله گرد در کارش هدف مند تر جلو برود و مطابق با نیاز های شما و برطرف سازی آن ها روبه جلو گام بردارد.

تک محور کنسولی:

شاسی اصلی به صورت باکس ولی با ضخامتی حداقل 20سانتی متری ساخته می شود و محل قرار گیری هر کف پله به صورت شیار هایی توسط  دستگاه سی ان سی بر سطح این کنسول یا باکس ایجاد می شود و برای راه پله های ترکیبی مثل ترکیب پله گرد و پله صاف بهترین گزینه و راحت ترین آن ها در عمل می باشد از لحاظ قیمتی هم کمی گران تر از سایر مدل های دیگر پله معلق می باشد.

پله معلق شاسی مخفی:

دارای شاسی پنهان شده درون دیوار کناری می باشد به گونه ای که با نگاه اول بیننده فکر می کند که کف پله های پله معلق در هوا شناور هستند و اگر نرده آن به صورت کابلی یا همان سیم بکسلی باشد می توان گفت یکی از طرح های جدید پله دوبلکس می باشد. که شرکت پله دوبلکس نوربخش در ساخت آن در کمترین زمان موفق عمل کرده و قادر است در همین تایم کم کیفیت را در حد بالایی ارتقا دهد تنها به وسیله شیوه ساخت نه نوع متریال مصرفی.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید