Performancing Metrics

تلاش کره شمالی برای کسب اطلاعات محرمانه رزمایش آمریکا و کره جنوبی | اتاق خبر
کد خبر: 457969
تاریخ انتشار: 29 مرداد 1402 - 11:18
کره جنوبی مدعی شد که هکرهای کره شمالی قصد داشتند به اطلاعات محرمانه رزمایش این کشور با آمریکا دست یابند که موفق نشدند.

 

به گزارش  اتاق خبر به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، پلیس کره جنوبی اعلام کرد هکرهای کره شمالی برای به‌دست‌آوردن اطلاعات امنیتی و محرمانه رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی قصد داشتند به رایانه‌های مربوطه نفوذ کنند که موفق نشدند.

رزمایش مشترک و ۱۱ روزه آمریکا و کره جنوبی از فردا دوشنبه آغاز می‌شود؛ گفته شده این رزمایش برای «افزایش توانمندی‌های دو کشور برای پاسخ به تهدیدهای روزافزون موشکی و هسته‌ای کره شمالی» انجام می‌شود.

کره شمالی مخالفت شدید خود را با این رزمایش اعلام کرده و می‌گوید که این رزمایش‌ها آماده‌سازی آمریکا و کره جنوبی برای تهاجم علیه پیونگ‌یانگ است.

در هفته‌ها و ماه‌های اخیر تنش بین آمریکا و کره جنوبی با کره شمالی افزایش یافته و پیونگ‌یانگ در واکنش به اقدامات تحریک‌آمیز سئول و واشنگتن و انجام رزمایش‌های پیاپی در مرزهای کره شمالی، آزمایش‌های موشکی خود را افزایش داده است.

رسانه‌های کره شمالی اوایل تیرماه اعلام کردند که هم‌زمان با هفتادوسومین سالگردِ آغاز جنگ کره، هزاران نفر از مردم کره شمالی با حضور در شهر پیونگ‌یانگ شعار «جنگ انتقام‌جویانه» علیه آمریکا را سرد دادند.

به نوشته خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر در این تجمع شرکت کردند و شعارنوشته‌هایی (پلاکارد) با عنوان «تمام سرزمین آمریکا در تیررس موشک‌های ماست»، «آمریکای امپریالیست ویرانگر صلح است» حمل می‌کردند.

به نوشته این خبرگزاری، کره شمالی اکنون «قوی ترین سلاح مؤثر برای مجازات امپریالیست‌های آمریکا» را در اختیار دارد و «انتقام جویان در این سرزمین با اراده‌ای تسلیم ناپذیر بی‌صبرانه در انتظار انتقام از دشمن هستند.» ۷۰ سال است که کره شمالی و جنوبی در وضعیت جنگ هستند، زیرا جنگ بین آنها در سال‌های ۱۹۵۰- ۱۹۵۳ (جنگ کره) به آتش‌بس ختم شد و نه یک معاهده صلح.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید