Performancing Metrics

آگهی خدماتی چیست و چگونه آگهی خدماتی بنویسیم؟ | اتاق خبر
کد خبر: 458664
تاریخ انتشار: 6 آبان 1402 - 12:24
اگر خواهان این هستید که تجارت خود را، در دنیای آنلاین هم گسترش دهید، تصور می‌کنید که کدام عامل می‌تواند در این زمینه شما را یاری کند؟

 پاسخ شما بسیار ساده است. قطعا شما نیازمند ترافیک و بازدید بالا توسط کاربرانی فعال از پلتفرم و سایت کسب و کارتان خواهید بود! حال سوال این است که که استفاده از کدام ابزار شما را به این هدف می‌رساند؟ بدون شک سریع‌ترین راه برای دستیابی به ترافیک بیشتر در پلتفرم و سایت شما، تبلیغات و انتشار یک آگهی خدماتی می‌باشد. قطعا تبلیغات در فضای آنلاین می‌تواند نرخ ترافیک کاربر در سایت شما را، تکانی چند ریشتری دهد، که در نتیجه آن شاهد سوددهی فوق‌العاده‌ای در کسب و کار خود نیز خواهید بود.

آگهی خدماتی چیست؟

یک آگهی خدماتی درواقع مسئول تبلیغ یک خدمت یا محصول است، که عملا این آگهی شرحی است که سازمان در توصیف خدمت خود ارائه می‌دهد. می‌توان این نوع از تبلیغات را به شکل‌های مختلفی عرضه کرد اما انتشار آن در سایت‌ها و پلتفرم‌های پربازدید، از پرطرفدارترین روش‌هاست، زیرا به این وسیله می‌توان از کاربران سایت‌های دیگر برای تبلیغ محصول یا خدمات خودتون بهره ببرید. اثربخشی یک تبلیغ به میزان دسترسی افراد و همینطور توضیحی که شما در آن آگهی از خدمت یا محصول خود ارائه می‌دهید، وابسته است. توضیح شما باید به شکلی واضح، کوتاه و جامع باشد تا هم کاربر را خسته نکند و هم اشتیاق لازم جهت مراجعه برای دریافت خدمت و محصول را در او شعله‌ور کند.

دستورالعمل کلی برای نوشتن آگهی خدماتی و تبلیغاتی:

1- رسانه هدف را تعیین کنید. قبل از اینکه تبلیغ خود را بنویسید، باید بدانید برای چه رسانه‌ای می‌نویسید.

2- تبلیغات رقبای خود را بررسی کنید.

3- مخاطبان خود را شناسایی کنید.

4- تیتر و عنوانی جذاب بیابید.

5- در شرح آگهی مشتری را مخاطب قرار دهید.

6- در آگهی نوید حل یک مشکل را به مخاطب خود بدهید.

چگونه یک آگهی تبلیغاتی عالی بنویسیم؟

زمانی که برای یک کلیک موظفید مبالغ هنگفتی به سایت‌های میزبان بپردازید، بسیار مهم است که نسخه تبلیغاتی بنویسید که بتواند مردم را تشویق و متقاعد کند. در ادامه این مطلب، چهار تاکتیک قدرتمند را به شما معرفی می‌کنم، که هر کسی می‌تواند از آن برای نوشتن آگهی تبلیغاتی درخشان استفاده کند.

  1. به مخاطب بگویید که چگونه مشکل آن را حل می‌کنید.

وقتی نوبت به نوشتن عنوان‌های تبلیغاتی می‌‍رسد، بیشتر کسب و کارها شروع به وصل کردن و استفاده از کلمات کلیدی می‌کنند. اما بهتر است بدانید که این روش دیگر نخ‌نما شده و عنوان‌های تکراری و البته کلیدی، آخرین روش جلب نظر مخاطبان شماست. اگرچه که استفاده از کلمات کلیدی که بر روی آنها مانور می‌دهید، برای دریافت امتیاز بالا آگهی تبلیغاتی شما مهم است، اما وقتی همه حتی رقبای شما از کلمات کلیدی مشابهی استفاده می‌کنند، پس قطعا با استفاده از این روش، توجه زیادی را به خود جلب نخواهید کرد. برای متمایز شدن عنوان آگهی‌تان، شما باید هدف نهایی بازدیدکننده را در عنوان خود بگنجانید. در نظر داشته باشید، مردم وقتی روی یک تبلیغ کلیک می‌کنند که احتمال دهند آن آگهی به آن‌ها کمک می‌کند تا مشکل یا نیازی را از آن‌ها رفع کند.

  1. محرک های عاطفی را بگنجانید.

در حالی که برخی از بازدیدکنندگان ممکن است مانند مثال آیتم قبلی به دنبال سایتی با هدف نهایی رفع مشکل یا نیازی به آگهی شما سری بزنند، عده دیگری از آن‌ها به طور معمول برای به دست آوردن اطلاعات، کشف راه‌حل‌ها و خدماتی که برای یک مشکل بالقوه در دسترس است، آگهی شما را تماشا کنند. برای این گروه از بازدیدکنندگان، بهتر است بدانید که باید آن‌ها را به عمل تشویق کنید، که یکی از بهترین راه‌های انجام این کار تحریک محرک‌های عاطفی آن‌هاست.  در واقع همه ما آگاه هستیم که مردم تنها بر اساس منطق تصمیم نمی‌گیرند. بلکه بیشتر اوقات، آن‌ها تنها توسط احساسات‌شان هدایت می‌شوند. برای توضیح بیشتر باید بگویم، زمانی که مردم چیزی را بخوانند و یک واکنش عاطفی قوی (مانند ترس، عصبانیت یا انزجار) را تجربه کنند، روی آن کلیک خواهند کرد.

در بخش نحوه ایجاد یک آگهی احساس برانگیز در نسخه تبلیغاتی آمده است:

مشخص کنید مشتری شما کیست.

شخصیتی که گمان می‌کنید برای مشتری هدف شما جذاب خواهد بود (آرزو دارد که جای آن شخص باشد) را تعیین کنید.

از این ایده تبلیغاتی یک آگهی احساس برانگیز و تحریک‌کننده بنویسید.

 بر روی حل ترس، رفع نگرانی و راه حلی برای مشکل مشتری هدف خود تمرکز کنید.

در آخر تمامی آگهی را چک کنید و در صورت نیاز به ویراستاری، مجددا آن را تصحیح کنید.

  1. روی مزایا تمرکز کنید، نه ویژگی‌ها

وقتی نوبت به نوشتن متن آگهی شما می‌رسد، با بیان اینکه برند شما چقدر خاص و شگفت‌انگیز است، وقت خود را تلف نکنید. در عوض، بازدیدکنندگان را  با گفتن اینکه چگونه برند یا محصول شما زندگی آن‌ها را بهبود می‌بخشد، تحت تاثیر قرار دهید. در نظر داشته باشید که تبلیغ شما باید شخصی باشد (از کلمه "شما" استفاده کنید و او را مخاطب قرار دهید) و همینطور باید آگهی تبلیغاتی شما نشان دهد که خدمات شما چگونه می‌تواند برای بازدیدکننده مفید باشد.

  1. تکنیک FOMO را اجرا کنید.

فراموش نکنید که ترس از کنار گذاشته‌شدن و عدم دسترسی به مزایا می‌تواند کاتالیزوری برای جذب بازدیدکنندگان به سایت شما باشد. پس چرا آن را در بازدید کنندگانی که می‌توانند مشتری هدف شما باشند ایجاد نمی‌کنید؟ در اصل این تکنیک همان تکنیک FOMO می‌باشد. ترس از دست دادن یک نیروی روانی قوی است که استفاده از آن در آگهی تبلیغاتی یک راه آسان برای جذب افراد است. یکی از ساده‌ترین راه برای اجرای آنلاین این تکنیک این است که، از تایمرهای شمارش معکوس استفاده کنید که البته حتما در زمان واقعی اجرا شوند. برای توضیح بیشتر باید بگویم این تبلیغات به این دلیل خوب عمل می‌کنند که انسان‌ها بیشتر با تفکر از دست دادن اقدام و فعالیتی انجام می‌دهند تا به دست آوردن چیزی. پس بطور مثال با القای محدودیت‌های زمانی، برای دریافت مزیت و خدمت، به احتمال زیاد افراد بیشتری روی آگهی کلیک می‌کنند.

آگهی خدماتی در سایت کارسپاری:

سایت کارسپاری، یک سامانه کار و خدمات آنلاین است. با توجه به این موضوع که این سامانه یک سایت تخصصی در زمینه کار و خدمات می‌باشد، در نتیجه کاربرانی در این سامانه فعالیت دارند که بدنبال دریافت خدمت (کارسپار) و یا انجام خدمات (کارگیر) می‌باشند. بنابراین، سامانه کارسپاری می‌تواند بانک کاربری عالی برای تک تک شما عزیزان برای تبلیغ خدمت‌تان باشد. با توجه به بازدید بالای کاربران از این سایت، شما قادرید با قرار دادن آگهی خدمات خود، تبلیغی موثر برای کسب و کار و مهارت خود ارائه دهید.

شما عزیزان می‌توانید بصورت کاملا رایگان، آگهی خدماتی خود را در بخش آگهی‌های خدماتی کارسپاری قرار دهید و از تاثیر مثبت و شگفت‌انگیز آن بر روی پیشرفت و گسترش دایره ارتباطی کسب و کار خود بهره‌مند شوید. بالاطبع با توسعه دایره ارتباطی حرفه‌تان، شما شاهد روزافزون درآمد خود نیز می‌باشید. ناگفته نماند شما می‌توانید برای بهره‌مندی از مزایای بیشتر در عملکرد آگهی خود، با استفاده از خدمات اعلامی مختلف، آگهی خود را در سامانه ارتقا دهید.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید