به گزارش اتاق خبر به نقل از  اکوایران، ارتش اسرائیل ادعا کرد که علیه یک هسته نیروهای جنوب لبنان که برای انجام یک حمله موشکی علیه منطقه‌ای در نزدیکی حنیته آماده می‌شدند، یک حمله پهپادی انجام داده است. گروه لبنانی حزب‌الله در هفته‌های اخیر ده‌ها حمله موشکی و راکتی علیه مواضع ارتش اسرائیل و شهرک‌های اسرائیلی در شمال سرزمین‌های انجام داده است.

همچنین با افزایش تنش در امتداد مرز لبنان و سرزمین‌های اشغالی، مقامات بیروت دستورالعمل‌های احتیاطی برای تخلیه فرودگاه بین‌المللی بیروت و تأسیسات اطراف آن در مواقع اضطراری صادر کرده‌اند. دستورالعمل فرودگاه بین‌المللی رفیق حریری بیروت که در حاشیه جنوبی پایتخت قرار دارد، هیچ‌گونه تشدید فوری در مرز را نشان نمی‌دهد.

از زمان آغاز جنگ غزه، تبادل آتش روزانه اما نسبتاً محدود بین اسرائیل و حزب‌الله وجود داشته و ایالات متحده به شهروندانش گفته که آنجا را ترک کنند؛ و الا، دولت نمی‌تواند آن‌ها را تخلیه کند. آمریکا گفت که شهروندانش باید لبنان را «به دلیل وضعیت امنیتی غیرقابل پیش‌بینی» این کشور ترک کنند.

دولت آمریکا در پلتفرم اکس (توییتر سابق) نوشت: «وزارت امور خارجه توصیه می‌کند که شهروندان آمریکایی در لبنان، به دلیل وضعیت امنیتی غیرقابل پیش‌بینی، این کشور را ترک کنند. هیچ تضمینی وجود ندارد که دولت آمریکا شهروندانش و اعضای خانواده‌شان را در شرایط بحرانی تخلیه کند».